Żółta strefa we Wrocławiu. Nowe restrykcje z ogromnym wpływem na kulturę i sport w mieście
Wrocław, podobnie jak większość kraju, znalazł się w żółtej strefie. Od 17 października 2020 roku obowiązują w niej nowe zasady bezpieczeństwa. Dla mieszkańców oznacza to szereg restrykcji, związanych z funkcjonowaniem w stolicy Dolnego Śląska.
Żółta strefa we Wrocławiu funkcjonuje od tygodnia. Jednak od 17 października 2020 roku obowiązują w niej kolejne ograniczania, dotyczące m.in. instytucji publicznych, wydarzeń kulturalnych czy sportowych.
Żółta strefa we Wrocławiu. Nowe restrykcje z ogromnym wpływem na kulturę i sport w mieście
I tak od soboty wrocławianie nie skorzystają z basenów i siłowni. Całkowicie zamknięty jest również Wrocławski Park Wodny. Wszystkie bilety, karnety i wejściówki w Aquaparku zostaną przedłużone o czas zamknięcia obiektu.
Działalność barów i restauracji została ograniczona do konkretnych godzin. Lokale mogą być czynne jedynie od 6.00 do 21.00. Zajęty może być co drugi stolik. Wesela i imprezy okolicznościowe liczyć mogą jedynie 20 uczestników, bez możliwości zabawy tanecznej.
Wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności. W Hali Orbita Spartan WCT, bez udziału kibiców będą mogły odbywać się mecze wrocławskich drużyn eWinner Gwardia Wrocław, Volley Wrocław, WKS Śląsk Wrocław - koszykówka, WKS Śląsk Wrocław - piłka ręczna.
Zamknięte będą za to obiekty Spartan WCT, w tym pływalnia Orbita oraz siłownie na Spiskiej, Lubińskiej i Krajewskiego. Bez publiczności odbywać się będą także wydarzenia na wrocławskich Partynicach.
Strefa żółta we Wrocławiu. Co można robić?
Nadal odwiedzać można ZOO Wrocław. Obowiązuje w nim nowy regulamin, nakazujący m.in. zakrywania ust i nosa na terenie całego ogrodu zoologicznego, a nie tylko w pawilonach.
Odwołane są pokazowe karmienia zwierząt, obowiązuje także zakaz dotykania powierzchni szyb, barier, ogrodzeń. Możliwe jest wyłącznie zwiedzanie indywidualne - bez zwiedzania grupowego/wycieczek. Część pawilonów oraz przestrzeni pozostaje zamknięta do odwołania.
Wydarzenia kulturalne oglądać będzie mogło jedynie 25 proc. publiczności. Opera Wrocławska odwołała jednak swoje najbliższe dwa spektakle. Podczas uroczystości religijnych obowiązuje nakaz utrzymania dystansu społecznego, który reguluje liczbę osób na metr kwadratowy. Zgromadzenia publiczne liczyć mogą maksymalnie do 25 osób.