Trwa ładowanie...

"Złoty pociąg" - jeszcze w tym roku kolejne poszukiwania

• Dalsze poszukiwania "złotego pociągu" w Wałbrzychu mają ruszyć jeszcze w tym roku
• Poszukiwacza planują zejście na głębokość 20 metrów
• Badania mają być prowadzone za pomocą trzech metod; nie przewiduje się wykorzystania georadaru

"Złoty pociąg" - jeszcze w tym roku kolejne poszukiwaniaŹródło: Wikimedia Commons, fot: Linia kolejowa nr 274 z nasypem na 65 km w Wałbrzychu, w którym - zdaniem niektórych - może znajdować się tzw. "złoty pociąg"
d31nlqn
d31nlqn

Jak podaje portal RMF 24, jeszcze w tym roku mają ruszyć kolejne poszukiwania tzw. ''złotego pociągu''. Eksploratorzy planują przebadanie terenu o powierzchni 2,5 hektara na 65 kilometrze trasy Wałbrzych-Wrocław.

Poszukiwania będą prowadzone za pomocą trzech metod: elektrooporowej, mikrograwimetrycznej i gradientu pionowego. W przedsięwzięciu mają wziąć udział specjaliści, z którymi aktualnie są negocjowane warunki porozumienia.

Eksploratorzy zrezygnowali z zastosowania georadaru. W opinii Piotra Kopra z prowadzącej poszukiwania spółki XYZ to urządzenie w badanym terenie nie sprawdza się. - Wyniki może fałszować skała, która tam jest – powiedział portalowi RMF 24 Koper.

Poszukiwacze chcą przebadać teren przynajmniej do głębokości 20 m. Podczas badań prowadzonych w sierpniu tego roku badacze zeszli na głębokość 6 m. Jednak zdaniem poszukiwaczy jest to zbyt płytko, ponieważ tunel może być położony niżej.

d31nlqn

Eksploratorzy przewidują wykonanie odwiertów w miejscach, w których badania przeprowadzone za pomocą wyżej wymienionych metod wykażą anomalie.

W rozmowie z RMF 24 Koper powiedział, że istotny problem dla badaczy stanowi finansowanie poszukiwań. Z tego względu chcą przekształcić spółkę XYZ w fundację. Ma to ułatwić zbiórkę funduszy.

- Jeżeli po tych pracach naukowcy powiedzą nam, że się pomyliliśmy, to trudno. Pomyliliśmy się. W tym terenie nie będzie już po co wchodzić. Jeżeli jednak informacje, które mamy potwierdzą się, to jesteśmy dobrej myśli - mówi Koper w rozmowie z RMF 24.

d31nlqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31nlqn
Więcej tematów