Trwa ładowanie...

Wrocław: zmiana organizacji ruchu w centrum. Tramwaje pojadą co 1,5 minuty

Od soboty, 8 lutego szykują się poważne zmiany w organizacji ruchu w centrum. Plac Orląt Lwowskich będzie nieprzejezdny dla linii tramwajowych, które tymczasowo będą jeździły przez ulicę Krupniczą. W sumie tramwaje będą kursowały tą ulicą niemal co półtorej minuty.

Wrocław: zmiana organizacji ruchu w centrum. Tramwaje pojadą co 1,5 minutyŹródło: google maps
d3bbr93
d3bbr93

Utrudnienia w ruchu dla kierowców

Nowa organizacja ruchu nie ominie kierowców, ich również będą dotyczyć nowe objazdy, zmiany cykli sygnalizacji świetlnej, oznakowania i zasad pierwszeństwa. To oznacza kolejne utrudnienia drogowe w centrum. Samochody kierujące się ulicą Kazimierza Wielkiego od strony ulicy Świdnickiej nie będą mogły skręcić w ulicę Krupniczą, a jedynie zawrócić na Kazimierza Wielkiego. Skręt w Krupniczą będzie możliwy tylko w przypadku aut kierujących się od ulicy Nowy Świat.

Tramwaje na Krupniczej co półtorej minuty

Ograniczenia na ulicy Krupniczej wynikają z konieczności przekierowania tam większego ruchu tramwajowego. Obliczono, że w ciągu godziny przejedzie tamtędy 40 tramwajów, czyli jeden co półtorej minuty. Straż miejska prowadzi akcję informacyjną od 31 stycznia, broszury informacyjne wyjaśniają sposób poruszania się według nowych zasad, które mają obowiązywać do wakacji.

Poważne zmiany w rozkładach MPK z powodu TAT

W związku z kolejnym etapem budowy TAT, okolica placu Orląt Lwowskich będzie wyłączona z ruchu. Już od soboty, 8 lutego szykują się duże zmiany dla pasażerów MPK Wrocław. Przez plac nie pojedzie 10 linii tramwajowych i 9 autobusowych. Według wstępnych założeń, nowa organizacja ruchu autobusowego i tramwajowego będzie obowiązywać do wakacji.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Pasażerowie MPK muszą przygotować się na zmiany. Nowymi trasami pojedzie aż 10 linii tramwajowych:

d3bbr93

• obydwa tramwaje linii 0 pojadą ulicami: Piłsudskiego, Sądową, Krupniczą, św. Mikołaja /Ruską, Podwale, mostem Sikorskiego, Mostową, Dubois,
• tramwaj linii 6 będzie kursował przez: plac Bema, Piaskową, Skargi, Teatralną, Świdnicką,
• Linie 31, 32 skierują się objazdem przez: Piłsudskiego, Sądową, Krupniczą, św. Mikołaja /Ruską, Legnicką,
• Tramwaje numer 14 oraz 24 pojadą mostem Pomorskim, ulicami: Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Sądową,
• nowa trasa linii 23 jest wyznaczona przez: Legnicką, Podwale, most Sikorskiego, Mostową, Dubois, Drobnera, pl. Bema, a w przeciwnym kierunku: Drobnera, most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Nowy Świat, św. Mikołaja, Legnicką.

Zmiany w kursowaniu autobusów

Objazdy nie ominą również autobusów. MPK Wrocław wprowadziło zmiany w organizacji ruchu 9 autobusów:

• autobusy linii 106, 148 w stronę Nowego Dworu skierują się w stronę: Podwala, pl. Orląt Lwowskich, Legnickiej, pl. Strzegomskiego, ul. Strzegomskiej, z kolei w kierunku Dworcowej w stronę: Robotniczej, pl. Orląt Lwowskich, Piłsudskiego,
• autobusy numer 149, 206, 249 w kierunku Kościuszki pojadą przez: Robotniczą, pl. Orląt Lwowskich, Piłsudskiego, Kościuszki. Natomiast w kierunku Nowego Dworu przez: Podwale, pl. Orląt Lwowskich, pl. Jana Pawła II, Nabycińską, pl. Orląt Lwowskich, Robotniczą,
• Linie 122, 127, 144, 250 w stronę pl. Legionów będą kursowały przez: Podwale, pl. Jana Pawła II, Zelwerowicza, Sokolniczą, pl. Orląt Lwowskich, Piłsudskiego, pl. Legionów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński gotów do kampanii? Adam Bielan nie pozostawia wątpliwości

d3bbr93
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bbr93
Więcej tematów