RegionalneWrocławWrocław: Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 – ostatnie dni zgłaszania projektów

Wrocław: Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 – ostatnie dni zgłaszania projektów

To już ostatnie dni na zgłaszanie projektów w ramach WBO. Wrocławianie mogą składać swoje propozycje od 14 stycznia. Wrocławski Budżet Obywatelski działa w stolicy Dolnego Śląska od 2013 roku. Na bieżący rok przewidziana wartość projektów to 25 milionów złotych.

Wrocław: Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 – ostatnie dni zgłaszania projektów
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta | Mieczysław Michalak

Wrocławski Budżet Obywatelski 2020

Wszyscy wrocławianie, którzy mają pomysł na polepszenie jakości życia w mieście mogą zgłosić dowolny projekt w ramach WBO 2020. Wartość projektów WBO wyznaczona na bieżący rok to aż 25 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych będzie zagospodarowana na realizację projektów ponadosiedlowych, a 9 milionów złotych na projekty osiedlowe. Charakter projektu ustala tak zwany "Lider", przez określenie zasięgu jego oddziaływania. Warto pamiętać, że nie ma wymogu zameldowania we Wrocławiu, każdy może zgłosić nieograniczoną liczbę projektów. Propozycje można zgłaszać do wtorku, 11 lutego.

WBO 2020 – zasady zgłaszania projektu

Zasady zgłaszania projektu do WBO są nieskomplikowane. Mieszkaniec Wrocławia, który zgłasza projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego staje się jego Liderem. Zgłoszenia dokonuje się przy pomocy papierowego lub elektronicznego formularza, który jest dostępny na stronie formularza internetowej: wroclaw.pl/wbo. Lider ma za zadanie dołączenie skanu listy podpisów minimum 2 mieszkańców popierających projekt, przy czym podpisać może się również sam Lider.

Złożone projekty będą następnie oceniane, a wyniki dostępne na stronie internetowej. Organizowane są również konsultacje z liderami i mieszkańcami, dzięki którym można na bieżąco wprowadzać zmiany w projekcie lub wręcz go wycofać. Kolejnym etapem jest głosowanie mieszkańców, w którym udział biorą tylko projekty, które przeszły weryfikację i zostały ocenione pozytywnie. Do głosowania może przystąpić każdy mieszkaniec Wrocławia (bez ograniczeń wiekowych, czy meldunkowych) - na jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Projekt musi uzyskać minimum 100 ważnych głosów, żeby zostać wybranym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński gotów do kampanii? Adam Bielan nie pozostawia wątpliwości

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)