RegionalneWrocławWrocław. Spółka Biotts podpisała wielomilionową umowę z Amerykanami. Razem stworzą przełomowy lek na raka piersi

Wrocław. Spółka Biotts podpisała wielomilionową umowę z Amerykanami. Razem stworzą przełomowy lek na raka piersi

Spółka Biotts z Wrocławia podpisała umowę licencyjną z amerykańskim Balanced Biotech. Wspólnie obie firmy mają opracować przełomowy lek na raka piersi. Amerykanie są przekonani, że technologia Biotts w leczeniu raka piersi może zmienić rynek leków onkologicznych.

Wrocław. Spółka Biotts podpisała wielomilionową umowę z Amerykanami. Razem stworzą przełomowy lek na raka piersi
Źródło zdjęć: © Getty Images
Łukasz Kuczera

12.05.2020 20:57

Jak poinformował Biotts, firma podpisała wartą miliony dolarów umowę licencyjną z amerykańskim Balanced Biotech. Amerykanie chcą leczyć raka piersi z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, jaka została opracowana przez naukowców z Wrocławia.

Wrocław. Stworzą przełomowy lek na raka piersi

- Do czego można porównać nasz system? Nasz nośnik działa podobnie do "korytarza życia" na autostradzie. Karetka przejeżdża, a ruch na drodze wraca do normy - przekazał dr Paweł Biernat, jeden z założycieli spółki Biotts.

Biotts opracował autorski nośnik MTC-Y, który jest jedynym na świecie systemem umożliwiającym przenoszenie przez skórę substancji hydrofilowych, przeciwciał, dużych cząsteczkę oraz białek.

System opracowany przez Biotts działa bezpośrednio na chorobowo zmienione tkanki i pozwala uzyskać silniejszy efekt terapeutyczny. Dodatkowo zwiększa znacznie komfort pacjenta i równocześnie pozwala obniżyć koszty jego leczenia.

- Najnowocześniejsza technologia transdermalna Biotts otwiera nam drzwi do pracy na wielu stanach chorobowych. Oferuje bezpieczniejsze i skuteczniejsze rozwiązania dla pacjentów, otrzymujących leki ratujące życie. Zastosowanie technologii Biotts w leczeniu raka piersi zmieni rynek leków onkologicznych, a to dopiero początek. Chcemy zastosować technologię MTC-Y dla kilku innych kandydatów na leki - stwierdził Raymond Kalmar, dyrektor generalny Balanced Biotech.

Wrocław. Szybkie negocjacje z Amerykanami

Kontrakt zawarty pomiędzy Biotts a Balanced Biotech dotyczy m.in. przeprowadzenia przez badania kliniczne leku MTC-U1, który zawiera zawiera nośnik MTC-Y i dwie substancje czynne.

Naukowcom z Biotts, dzięki zastosowanym metodom, udało się uzyskać tani w produkcji preparat przeciwzapalny. Przyspiesza on regenerację zdrowych tkanek.

- To były twarde, ale zarazem bardzo szybkie negocjacje. Podpisaliśmy umowę w niespełna trzy miesiące od pierwszego kontaktu. Od samego początku wiedzieliśmy, że nasza technologia jest idealnym rozwiązaniem dla onkologii - oceniła Karolina Buratyńska, menedżer generalna Biotts.

Wrocław. Biotts dumne ze swojego pochodzenia

Biotts to firma biotechnologiczna działająca we Wrocławiu. Wielokrotnie była nagradzana w różnego rodzaju konkursach. Wrocławska spółka rozwija autorskie technologie transportu leków oraz receptury leków w obszarze onkologii, dermatologii i chorób autoimmunologicznych.

Biotts jest też autorem i wyłącznym właścicielem praw autorskich do czterech zgłoszeń patentowych. Dwa z nich weszły na stałe w globalną procedurę ochrony PCT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz także
Komentarze (0)