Trwa ładowanie...

Wrocław. Prokurator stracił immunitet. Przed laty oskarżał Tomasza Komendę

Prokurator z Wrocławia, który przed laty oskarżał Tomasza Komendę o zabójstwo w Miłoszycach, stracił immunitet. Śledczy miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

Wrocław. Prokurator stracił immunitet. Przed laty oskarżał Tomasza KomendęŹródło: East News
d40e63t
d40e63t

Prokurator miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu jesienią ubiegłego roku. Ze względu na wykonywany zawód, śledczy posiadał immunitet i konieczne było rozpoczęcie procedury związanej z jego pozbawieniem.

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego w tym tygodniu zgodziła się na postawienie Tomaszowi F. zarzutu przestępstwa związanego z jazdą pod wpływem alkoholu. Decyzja jest jednak nieprawomocna, więc prokurator może się od niej odwołać.

Wrocław. Prokurator stracił immunitet

Według ustaleń "Gazety Wrocławskiej", prokurator Tomasz F. podczas policyjnej kontroli miał 0,55 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z przepisami, w takim przypadku mowa o przestępstwie, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIDEO: Wojska USA w Polsce. "Musimy rozmawiać kategoriami NATO"

Gdyby kierowca miał mniej niż 0,5 promila alkoholu w organizmie, mowa byłaby jedynie o wykroczeniu, a konsekwencje dla Tomasza F. nie byłyby tak poważne.

d40e63t

Sprawę wrocławskiego śledczego prowadzi Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej.

Wrocław. Prokurator oskarżał Tomasza Komendę

Tomasz F. to jeden z prokuratorów, który przed laty prowadził sprawę zbrodni w Miłoszycach. To właśnie on, jak się okazało niesłusznie, oskarżał Tomasza Komendę o zgwałcenie i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej.

Problemy z prawem ma też drugi ze śledczych, który zajmował się sprawą zbrodni miłoszyckiej i doprowadził do skazania Tomasza Komendy. Stanisław O. w roku 2015 przez sąd w Zielonej Górze został skazany za korupcję na karę dwóch lat i dziewięciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dziesięć lat.

Cztery lata później wrocławski sąd wydał kolejny wyrok przeciwko Stanisławowi O. Tym razem były prokurator otrzymał karę pięciu lat więzienia za branie łapówek od adwokatów. Ten wyrok jest jednak nieprawomocny i sprawa dalej się toczy.

d40e63t

Wrocław. Sprawa Tomasza Komendy

Przypomnijmy, że Tomasz Komenda w roku 2004 został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej w Miłoszycach pod Wrocławiem. Do zbrodni doszło w nocy z 31 grudnia 1996 roku na 1 stycznia 1997 roku.

Po latach okazało się, że Komenda był niewinny. Spędził on jednak aż 18 lat w Zakładzie Karnym w Strzelinie, po czym w połowie marca 2018 roku wyszedł na wolność. Kilka tygodni później Sąd Najwyższy zadecydował o uniewinnieniu Komendy.

Sprawa wyszła na jaw, gdy w roku 2016 wróciła do niej prokuratura. Wtedy śledczy ustalili, że związek ze śmiercią nastolatki w Miłoszycach może mieć Ireneusz M., który był już skazywany za gwałty. To on nagle po latach stał się głównym oskarżonym w sprawie.

d40e63t

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d40e63t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40e63t
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj