Wrocław. Pobiegli z pomocą. Kolejny Wrocław Business Run za nami
Za nami 9. edycja charytatywnej sztafety Wrocław Business Run. Choć bieg odbył się w zmienionej formule, na mecie wirtualnej rywalizacji zameldowało się ponad 18 tysięcy biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu pomoc otrzyma co najmniej 55 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
W tym roku wyjątkowo zamiast wyznaczonych tras w największych polskich miastach, każdy zawodnik sam wyznaczył swoje 4 km, a zamiast pomiaru czasu na mecie, wyniki zawodników zarejestrowały aplikacje w smartfonach.
- Biegamy i robimy to co lubimy, a przy tym mamy szansę pomóc potrzebującym. W tym roku trochę brakuje kibiców dopingujących na trasie. Jednak radość z możliwości pomocy innym pozostaje jednak taka sama komentowała Paulina Jasiak, która zdecydowała się na bieg w okolicach Hali Stulecia.
Wrocław. Pobiegli z pomocą. Kolejny Wrocław Business Run za nami
Nowa formuła pozwoliła na udział w sztafecie również poza granicami Polski. Dystans charytatywnego biegu pokonały m.in. osoby z Malezji, USA, Indii, Singapuru i państw europejskich.
Drastyczny spadek liczby zawieranych małżeństw. O. Gęsiak, rzecznik KEP, wyjaśnia, skąd to wynika
Ich udział oznacza wsparcie dla ponad 55 osób z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. Dofinansowanych zostanie 11 protez kończyn, 4 wózki aktywne oraz 45 turnusów rehabilitacyjnych.
- Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyły nas firmy, korporacje i instytucje, decydując się na udział w biegu także w tej wyjątkowej formule. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna za to, że po raz kolejny możemy wspólnie wesprzeć osoby z niepełnosprawnością ruchową. Jesteście wielcy! - mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Chociaż wszystkim przyświecał przede wszystkim charytatywny cel inicjatywy, nie zabrakło zaciętej sportowej rywalizacji. W pierwszej piątce znalazły się sztafety:
- #AdamCzerwińskiTeam z Krakowa w składzie: Robert Pieprzycki, Dominik Piwowarczyk, Robert Chanek, Mikołaj Ciurla, Adam Czerwiński z łącznym czasem 01:04:46.
- Manufaktura Mieszkań z Poznania w składzie: Patryk Sobczyk, Sebastian Jastrzębski, Marcin Nowicki, Paweł Gorzelańczyk, Marcin Stokowski z łącznym czasem 01:07:33.
- Night Hawks - Nocne Jastrzębie z Motycza w woj. lubelskim w składzie: Jacek Car, Grzegorz Weremko, Paweł Wójtowicz, Artur Kern, Damian Serafin z czasem 01:11:07.
- Bibus Menos z Gdańska w składzie: Damian Rzyszczak, Grzegorz Misiejko, Michał Olszewski, Michał Łukasiewicz, Mariusz Kita z czasem 01:13:04.
- BBH13 z Krakowa w składzie Oskar Patnaik, Michał Jesiołowski, Ireneusz Rabski, Marcin Niedziela, Killian Lonergan z czasem 01:13:29.
Najszybsza kobieca drużyna to Adwokatki Kraków w składzie Angelika Arter, Katarzyna Witkowska, Klaudia Dominiak, Małgorzata Dziadzio, Kinga Uryga.
Wrocław. "Pomagam bardziej" - udało się zebrać prawie 100 tys. zł
Sztafety walczyły nie tylko o tytuł najszybszego zespołu. W ramach akcji "Pomagam Bardziej", która jest nieodłącznym elementem biegu, drużyny zbierały środki na wsparcie beneficjentów Poland Business Run. Po emocjonującym finale, który miał miejsce 6 września o godz. 12:00, na koncie akcji udało się zebrać prawie 100 tys. złotych, które zostaną w całości przekazane na pomoc w zakupie protez kończyn i rehabilitacji dla osób ze schorzeniami narządów ruchu.
Najlepsze drużyny klasyfikacji charytatywnej, do których wędrują Żółte Koszulki Lidera, to:
- KIR Hearts z Krajowej Izby Rozliczeniowej
- Leach & Run z firmy Leach & Lang Property Consultants
- Leach & dRUNk z firmy Leach & Lang Property Consultants
- Pega Runners 1 z firmy Pega
- KIR4run z Krajowej Izby Rozliczeniowej