RegionalneWrocławWrocław. Pandemia i biznes, czyli gospodarka od nowa

Wrocław. Pandemia i biznes, czyli gospodarka od nowa

Możliwości oceniania wpływu COVID-19 na gospodarkę jest wiele - inaczej patrzą na niego firmy produkcyjne, inaczej firmy usługowe. Przez inny pryzmat postrzegają go również przedsiębiorcy z różnych sektorów rynku. Jak mocno koronawirus wpłynie na biznes? O tym rozmawiać się będzie podczas Made in Wrocław 2020.

Wrocław. Pandemia i biznes, czyli gospodarka od nowa
Wrocław. Pandemia i biznes, czyli gospodarka od nowa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Łukasz Kuczera

Pandemia koronawirusa dotyka wielu aspektów działania firmy, niezależnie od tego, czy jest ona mikroprzedsiębiorstwem, czy międzynarodową korporacją. Wpływa zarówno na kwestie związane z wewnętrzną organizacją pracy, jak i sposobem funkcjonowania na rynku.

Koronawirus - wyzwanie, nie problem

Pandemia koronawirusa początkowo w oczach przedsiębiorców postrzegana była przede wszystkim jako zagrożenie. Jej percepcja zmienia się z biegiem czasu i wdrażaniem kolejnych rozwiązań, które pozwalają biznesom dostosowywać się do nowych wymogów rynku.

- Obecnie mamy do czynienia z bezprecedensowym kryzysem gospodarczym na skalę światową. To niezaprzeczalny fakt. Po kilku miesiącach stania ramię w ramię z klientami w walce z pandemią, widzimy, że nasze firmy świetnie radzą sobie z nową rzeczywistością. W ekspresowym tempie przebudowują swoje modele biznesowe, pozwalają sobie płynąć razem z falą nowych trendów, takich jak choćby przyspieszona cyfryzacja usług i metodyki miejsca pracy - mówi dr Marcin Dudarski, partner zarządzający w firmie doradczej JP Weber.

"To jest bardzo nietypowe zachowanie". Kryminolog o sprawie 14-letniej Roksany

- Pandemia udowodniła nam, że potrafimy szybko wdrożyć rozwiązania, o których jeszcze parę miesięcy temu myśleliśmy w perspektywie długoterminowej. Sprawnie zastępujemy słowo "problem" słowem "wyzwanie" - dodaje Dudarski.

Wrocław. Pandemia COVID-19 jako szansa

Nowa rzeczywistość, która wykształciła się w okresie pandemii, ma wpływ na całą gospodarkę. Stanowi wyzwanie, które można postrzegać jako okazję do zbudowania mocnej rynkowej pozycji.

- Pandemię trzeba rozważać jako szansę dla gospodarki. Od tego, jak szybko jesteśmy w stanie zaadaptować się do nowych warunków i realiów biznesowych zależy sukces w kolejnych latach. Jeśli biznes jest w stanie sprostać tak dramatycznym i poważnym wyzwaniom - ma szanse na rozwój w kolejnych latach, niezależnie od realiów - komentuje Fabio Pommella, prezes zarządu Whirlpool Company Polska Sp. z o.o.

Koronawirus - test dla codziennego funkcjonowania firmy

W wyniku pandemii wiele przedsiębiorstw wprowadziło dotychczas nieużywane w firmie narzędzia i formy komunikacji z klientem, a także zmieniło swój tryby pracy. - Pandemię można postrzegać jako impuls do zmian. W sektorze IT zaczęliśmy działać szybciej, zmieniać się w niewyobrażalnym dotąd tempie. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu każdego członka naszego zespołu oraz sprawności w realizowaniu działań biznesowych - komentuje Grzegorz Rudno-Rudziński, prezes klastra ITCorner, managing partner w Unity Group.

- Zawdzięczamy je kulturze pracy opartej na zaufaniu i samoorganizacji, która jest dla nas fundamentem stabilności biznesu. W moim przekonaniu to, czy biznes będzie z powodzeniem funkcjonować w nowej rzeczywistości, którą stworzyła pandemia koronawirusa, zależy od tego, czy dostosuje do jej wymogów sposób swojego wewnętrznego działania - dodaje Rudno-Rudziński.

Wrocław. O nowym obliczu gospodarki na Made in Wrocław 2020

Dyskusji o tym, jaki wpływ ma pandemia na biznes, poświęcony będzie pierwszy dzień konferencji Made in Wrocław 2020, która odbędzie się w dniach 20-22 października 2020 r. Każdy będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w niej on-line, rejestrując się wcześniej na www.made-in-wroclaw.pl.

Wśród prelegentów, którzy zmierzą się z pytaniem o to, jak koronawirus zmienił nasz sposób postrzegania biznesu będą: Fabio Pommella, prezes zarządu Whirlpool Company Polska Sp. z o.o., Anthony Crawford, dyrektor operacji produkcyjnej 3M w Polsce i regionie Europy Wschodniej, Vangelis Savvas, dyrektor generalny 3M GSC oraz Konrad Weiske, wiceprezes SoDA, współzałożyciel i prezes Spyrosoft S.A.

W trakcie pierwszego dnia Made in Wrocław 2020 odbędzie się również panel dyskusyjny pt. "Walka
z koronawirusem - nowa rzeczywistość, nowe sposoby działania", w którym wezmą udział: Anna Berczyńska, wiceprezes ABSL Talents, dyrektorka zarządzająca Globalnego Centrum Usług Wspólnych Schaeffler, Grzegorz Rudno-Rudziński, prezes zarządu klastra ITCorner, partner zarządzający w Unity Group, prof. Marcin Drąg z Katedry Chemii Biologicznej i Bioobrazowania Politechniki Wrocławskiej oraz Krzysztof Jarzyna, dyrektor zarządzający polskim oddziałem spółki INDUSTRIAS Alegre. Moderatorem panelu będzie dr Marcin Dudarski, współzałożyciel i partner zarządzający, JP Weber.

Made in Wrocław jest organizowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i miasto Wrocław.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)