Trwa ładowanie...

Wrocław: lawina wniosków o pożyczki w urzędzie pracy

Wrocławscy przedsiębiorcy masowo zgłaszają się do urzędu pracy. Chodzi o pożyczki w ramach tarczy antykryzysowej. Wpłynęło już niemal 20 000 wniosków i ciągle przybywa nowych, brakuje natomiast urzędników do ich rozpatrywania.

Wrocław: lawina wniosków o pożyczki w urzędzie pracyŹródło: Google Maps
d99cgx2
d99cgx2

Przedsiębiorcy masowo zgłaszają się do urzędu pracy

Wrocławski urząd pracy zalała lawina podań o pożyczkę. Przedsiębiorcy złożyli już niemal 20 000 wniosków w ramach tarczy antykryzysowej. Jeśli nie zamkną działalności przez 3 miesiące otrzymają po 5 tysięcy złotych, bez konieczności zwrotów. W związku z tak dużym zainteresowaniem urząd zmaga się z ogromnym problemem – brakiem rąk do pracy. Kierownictwo zaapelowało do prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka o pomoc w usprawnieniu całej procedury i skierowaniu dodatkowych pracowników.

Niemal 20 000 firm zatrudniających poniżej 10 osób i działających na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego skierowało się z wnioskiem o pożyczkę do urzędu pracy. Niektórzy przedsiębiorcy oczekują również na częściową rekompensatę za poniesione straty w związku z epidemią koronawirusa oraz dofinansowanie pensji pracowników. Jak dotąd podpisano 552 umowy, na łączną kwotę 2 759 000 złotych. Urząd pracy zapewnia, że każdy wniosek złożony terminowo przez osoby uprawnione został przyjęty.

W przypadku dopłat do wynagrodzeń pracowników, niemal wszystkie wnioski odrzucono ze względu na ich niepoprawność. Błędy powodują odesłanie dokumentów, a to z kolei opóźnienie w wypłacaniu dofinansowań. Na prośbę Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw urząd będzie musiał wytłumaczyć się ze skierowania wniosków do poprawy. Zdaniem dyrektor PUP sytuacja jest związana z brakami kadrowymi.

"Wystąpiliśmy do prezydenta Wrocławia z wnioskiem o oddelegowanie dodatkowych pracowników do obsługi procesu rozpatrywania wniosków" – tłumaczy Marzena Horbaczewska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

d99cgx2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d99cgx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99cgx2
Więcej tematów