Trwa ładowanie...

Wrocław. Koronawirus. Parapetowi ogrodnicy, do dzieła

Jak obiecali, tak robią. Dzielą się sadzonkami i nasionami, udzielają porad, jak prowadzić własny ogród i zachęcają, by tymczasem, dopóki najlepiej jest zostać w domach, pasje ogrodnicze realizować na balkonach i parapetach okien.

Wrocław. Koronawirus. Parapetowi ogrodnicy, do dziełaŹródło: Facebook
d3mw53l
d3mw53l

Działkowe „Lepsze Jutro” planują wrocławskie organizacje społeczne, działające na rzecz poszanowania natury, zrównoważonej uprawy permakulturowej. Pandemia uniemożliwiła realizację tych planów. Ogrody działkowe wprawdzie są otwarte i wolno na nich przebywać, jednak ta inicjatywa polegać miała na wspólnej, zbiorowej pracy, integrującej młodych działkowców.

Ołbiński Ogród Otwarty, Stowarzyszenie Żółty Parasol, Fundacja Ładne Historie i Fundacja Plastformers nie mogą się doczekać ogrodowych spotkań edukacyjnych i kulturalnych, ale - jak działacze tych organizacji zapowiadali w marcu - pasje ogrodowe ograniczą do doglądania roślin wzrastających w mieszkaniach.

Zgodnie z obietnicą, obiecują podzielić się rozsadami i nasionami ze wszystkimi wrocławianami, gotowymi przyłączyć się do naturalnych upraw, chcących nauczyć się permakulturowych upraw, tworzących naturalne ekosystemy.
##

d3mw53l

Koronawirus. Przyjdzie lepsze jutro

- Nie wiemy, ile jeszcze potrwa stan wyjątkowy. Ale wiemy, że nasz ogród (a właściwie działka, która dopiero dzięki Wam stanie się ogrodem), który znajduje się w ROD-zie o bardzo wymownej nazwie - “Lepsze jutro”, w końcu wypełni się działaniami i Waszą obecnością. Zanim będziemy mogli z niego w pełni korzystać, zapraszamy Was do wspólnej przygody w dzieleniu się sadzonkami, nasionami i wysiewaniu oraz projektowaniu i budowaniu ogrodu on-line. Następnie dzięki planowanym przez nas wydarzeniom dowiecie się więcej na temat ogrodnictwa, permakultury, roślinności, dbania o środowisko i klimat i wielu, wielu innych rzeczy - zapowiadają ogrodnicy.

Pod nazwą „Siejemy lepsze jutro” rozpoczęli rozdawnictwo roślin. Potrwa to do 28 kwietnia. Wystarczy dołączyć do facebookowego wydarzenia TUTAJ. Sadzonki będą dostarczane do domów.

Potem nastąpią działania związane z projektowaniem ogrodu, budowaniem na nim wiaty chroniącej przed deszczem i zbiornika na deszczówkę. Wszystkie działania tymczasem prowadzone są on-line.

d3mw53l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mw53l
Więcej tematów