RegionalneWrocławKoronawirus. W piątek nie ruszyło szczepienie nauczycieli w Oleśnicy. Nikt nie chce przyznać się do winy

Koronawirus. W piątek nie ruszyło szczepienie nauczycieli w Oleśnicy. Nikt nie chce przyznać się do winy

W piątek, 12 lutego w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy miało się rozpocząć szczepienie nauczycieli przeciwko COVID-19. Jednostka nie zamówiła jednak na czas szczepionek. Dlaczego? Dyrektor PZS uważa, że prawdziwe dane dotyczące zapotrzebowania na preparat dotarły do niego za późno. Inne zdanie ma NFZ.

Koronawirus. W piątek nie ruszyło szczepienie nauczycieli w Oleśnicy. Nikt nie chce przyznać się do winy
Koronawirus. W piątek nie ruszyło szczepienie nauczycieli w Oleśnicy. Nikt nie chce przyznać się do winy
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/Andrzej Grygiel, Andrzej Grygiel
Katarzyna Łapczyńska

13.02.2021 18:06

Podawanie szczepionek oleśnickim nauczycielom miało się rozpocząć w piątek, 12 lutego. Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia, chęć zaszczepienia zgłosiło 750 osób. Szpital nie zamówił jednak na czas odpowiedniej liczby dawek, ponieważ jego przedstawiciele twierdzą, że dane z NFZ dotarły do nich za późno. 

Koronawirus. W piątek nie ruszyło szczepienie nauczycieli w Oleśnicy. Nikt nie chce przyznać się do winy

Sytuację tłumaczył Przemysław Magiera, pełniący aktualnie obowiązki dyrektora placówki. Jak informuje portal mojaolesnica.pl, początkowo jednostka wiedziała o 18 osobach chętnych do szczepienia.

- Te szczepionki są w pakietach przekazywane, które są dużo większe niż osiemnaście. Już wiemy, bo zeszły świeże dane z NFZ-u, że tych nauczycieli w naszym powiecie zgłosiło się siedmiuset pięćdziesięciu - stwierdził w rozmowie z lokalnym oleśnickim portalem. To spowodowało, że szpital zamówił szczepionki dopiero w piątek.

Innego zdania jest Narodowy Fundusz Zdrowia. - Fundusz niezwłocznie przekazuje punktom szczepień dane otrzymane od innych instytucji, do których dyrektorzy szkół i innych jednostek oświatowych zgłaszają swoich pracowników. Dane przekazane do oleśnickiego szpitala przedstawiały się następująco: 8 lutego - 18 osób, 8 lutego - 206 osób, 10 lutego - 272 osoby, 11 lutego - 54 osoby, 11 lutego - 206 osób - napisała portalowi mojaolesnica.pl Anna Szewczuk-Łebska, rzecznik prasowy dolnośląskiego NFZ.

Starosta powiatu oleśnickiego Sławomir Kapica przyznał, że nie miał wiedzy na temat problemów z raportowaniem danych z NFZ. 

Źródło artykułu:wroclaw.wp.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)