Trwa ładowanie...

Dolnośląskie. Kłusownicy na Jeziorze Złotnickim. Wędkarze nasłali na nich policję

Dzięki czujności lokalnych wędkarzy udało się ująć czterech kłusowników, którzy nielegalnie ustawili drygawicę (siatkę na ryby) na Jeziorze Złotnickim na Dolnym Śląsku. Narzędzie to służy do całorocznego połowu ryb. Sprawa znajdzie finał w sądzie, a oskarżonym grożą poważne konsekwencje.

Kłusownicy na Jeziorze Złotnickim. Wędkarze nasłali na nich policjęKłusownicy na Jeziorze Złotnickim. Wędkarze nasłali na nich policjęŹródło: Policja
d486irv
d486irv

Połów ryb jest w Polsce ściśle regulowany. Bezwzględnie nie można działać na własną rękę. Tym bardziej, jeśli chodzi o połów na sieci rybackie, takie jak drygawica. W ten sposób można poławiać zwierzęta przez cały rok, nawet zimą, pod lodem. Należy jednak robić to legalnie. 

Kłusownicy na Jeziorze Złotnickim. Wędkarze nasłali na nich policję

Wędkarze z rejonu Jeziora Złotnickiego na Dolnym Śląsku powiadomili Społeczną Straż Rybacką Powiatu Lubańskiego po tym, jak zauważyli, że w pobliżu przepusty awaryjnego zbiornika przy koronie Zapory Złotnickiej ustawiono drygawicę.

- Mundurowi potwierdzili, że pomiędzy betonowym murkiem a skałą na brzegu jeziora rozstawiona została 20-metrowa drygawica. Podczas wyciągania jej z wody funkcjonariusze zauważyli 40-centymetrowego żywego okonia, który był w tę sieć zaplątany. Ryba wróciła do wody, natomiast sprzęt rybacki został zabezpieczony procesowo - poinformował mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Poseł Solidarnej Polski z ironią o niedzielnych manifestacjach. „Zabieg dość sprytny”

- W wyniku przeprowadzonych w sprawie czynności, mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 42 lat. Byli to mieszkańcy powiatu karkonoskiego oraz obywatel Ukrainy. Podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu. Za kłusownictwo Ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności - dodał mł. asp. Przemysław Ratajczyk.

d486irv

Zasady wędkowania w Polsce są ściśle określone. Kto zamierza łowić ryby na wędkę, zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, powinien posiadać kartę wędkarską oraz zezwolenie na amatorski połów ryb wydane przez rybackiego gospodarza wody, na której połów się odbywa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d486irv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d486irv
Więcej tematów