Trwa ładowanie...

Kłodzko. Program "Zanocuj w lesie" również na Dolnym Śląsku. Nadleśnictwo Międzylesie zaprasza

1 maja w lasach na terenie całego kraju ruszył program “Zanocuj w lesie”. Dołączyły do niego również nadleśnictwa znajdujące się na terenie Dolnego Śląska. Miłośnicy bushcraftu i biwakowania będą mieli możliwość spędzenia wolnego czasu także w Nadleśnictwie Międzylesie.

Kłodzko. Program "Zanocuj w lesie" również na Dolnym Śląsku. Nadleśnictwo Międzylesie zapraszaKłodzko. Program "Zanocuj w lesie" również na Dolnym Śląsku. Nadleśnictwo Międzylesie zapraszaŹródło: WP, fot: Katarzyna Łapczyńska
d18xkxb
d18xkxb

Miłośnicy bushcraftu i biwakowania w lesie w tym roku mogą czuć się usatysfakcjonowani. 1 maja w lasach na terenie całego kraju ruszył program "Zanocuj w lesie". Włączyło się do niego także województwo dolnośląskie. Specjalne obszary zostały również wyznaczone na terenach Nadleśnictwa Międzylesie.

Kłodzko. Program "Zanocuj w lesie" również na Dolnym Śląsku. Nadleśnictwo Międzylesie zaprasza

Strefy, w obrębie których możliwe jest nocowanie w lesie na terenie nadleśnictwa obejmują ponad 1000 ha. Przewodnikiem po obszarach dostępnych dla miłośników wrażeń jest aplikacja Bank Danych o Lasach, udostępniona dla użytkowników telefonów z Androidem oraz iOS. Możliwe jest również skorzystanie z map udostępnionych przez Lasy Państwowe.

Oczywiście biwakowanie w lesie musi się odbywać na określonych warunkach. Najważniejsze, by stosować się do regulaminów oraz sprawdzać, czy na danym obszarze nie został wprowadzony okresowy zakaz wstępu. 

Kiedy w Unii zaczną działać paszporty covidowe?

Jeśli nocowanie w lesie odbywać się będzie w grupie mniejszej niż 9 osób i nie będzie trwało dłużej niż 2 dni, nie ma potrzeby zgłaszania pobytu do Nadleśnictwa Międzylesie. Jeśli pobyt ma być dłuższy lub grupa będzie większa niż 9 osób, konieczne jest uzyskanie zgody wysyłając zgłoszenie mailem na adres joanna.krawiec@wroclaw.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

d18xkxb

Po noclegu należy zostawić po sobie porządek. Bardzo istotne jest również stosowanie się do zasad bezpiecznego korzystania z lasu. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18xkxb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18xkxb
Więcej tematów