Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP w Miami. Jacek Sutryk gratuluje

Hubert Hurkacz pokonał Jannika Sinnera 7:6(4), 6:4 w meczu finałowym ATP 1000 w Miami. Sukces tenisisty z Wrocławia docenił prezydent Jacek Sutryk, który pospieszył 24-latkowi z gratulacjami.

Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP w Miami. Jacek Sutryk gratulujeHubert Hurkacz wygrał turniej ATP w Miami. Jacek Sutryk gratulujeŹródło: PAP, fot: PAP/EPA/RHONA WISE
d398gdn
d398gdn

Hubert Hurkacz odniósł największy sukces w swojej karierze. W niedzielę 24-letni tenisista z Wrocławia pokonał w finale turnieju ATP 1000 w Miami 7:6(4), 6:4 Jannika Sinnera z Włoch.

Zwycięstwo w prestiżowym turnieju sprawiło, że Hubert Hurkacz wywalczył 1000 punktów do rankingu ATP i tym samym poprawi swój życiowy wynik w tym zestawieniu. W najbliższy poniedziałek wrocławianin pojawi się w TOP20 najlepszych tenisistów na świecie - zaliczy awans z 37. na 16. pozycję.

Na sukces Hurkacza zareagował prezydent Wrocławia. "Hubert Hurkacz - 24-letni wrocławianin zwyciężył w turnieju ATP w Miami (ATP Masters 1000). Jest pierwszym Polakiem, który zwyciężył w rozgrywkach tej rangi! W finale Hubert pokonał 19-letniego Jannika Sinnera 2:0 (7:6, 6:4). Gratuluję, Wrocław jest dumny" - napisał na Facebooku prezydent Wrocławia.

Czy po Wielkanocy czeka nas wzrost zachorowań? Prof. Mastalerz-Migas: "Istnieje takie ryzyko"

24-letni wrocławianin jest niepokonany w meczach o tytuł w głównym cyklu. Wcześniej Hurkacz triumfował w innych amerykańskich turniejach - w Winston-Salem (2019) i Delray Beach (2021).

d398gdn

Co ciekawe, Hubert Hurkacz po niedzielnym triumfie zrówna się z... Igą Świątek. Najlepsza polska tenisistka obecnie również jest na 16. miejscu w kobiecym rankingu WTA.

Hubert Hurkacz ma jednak jeszcze margines do poprawy, jeśli chce być najwyżej sklasyfikowanym polskim tenisistą wszech czasów. Przed laty na 10. miejscu w rankingu ATP znalazł się Wojciech Fibak, a nie tak dawno na 14. pozycji meldował się Jerzy Janowicz.