Trwa ładowanie...
didrwn9

Wrocław. Zaskakujące skutki reformy edukacji. Jedna pieczątka na dwa sekretariaty

Dwa sekretariaty w dwóch budynkach szkoły dzielą się jedną pieczątką - donoszą rodzice uczniów z Wrocławia. Okazuje się, że to skutek reformy systemu oświaty i przepisów dotyczących pieczęci urzędowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Zaskakujące skutki reformy edukacji
Wrocław. Zaskakujące skutki reformy edukacji (123RF)
didrwn9

"Pilne! Czy ktoś może wie, czy legitymację szkolną dziecka z klasy 1-3 podbiję na Solskiego, czy Morelowskiego w szkole?" - słowa z wpisu jednej z matek na forum internetowym osiedla Oporów cytuje "Gazeta Wyborcza". Rodzice kpią z takiej sytuacji, piszą o absurdzie i zastanawiają się nad składką na drugą pieczątkę. Przekazują sobie także informację o tym, gdzie pieczątka znajduje się w danym tygodniu.

Skąd problem? Po reformie oświaty szkoła podstawowa mieści się przy ul. Solskiego, ale zajęła też budynek dawnego gimnazjum nr 40, które zostało wygaszone. Oba gmachy dzieli odległość ok. dwóch kilometrów.

Dyrektorka szkoły przyznaje, że kłopoty z pieczątką trwa od początku roku szkolnego, ale wskazuje na przepisy. Pieczęci urzędowej nie można dorobić w każdym zakładzie, więc pomysł ze zrzutką rodziców nic nie dał.

didrwn9

- Musieliśmy się więc zwrócić do Mennicy, załączając zgodę i wzór. Teraz musimy odczekać swoje - mówi "GW" Dorota Wójcik-Hetman, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 we Wrocławiu. Dodaje, że niebawem pieczątka powinna trafić do jej placówki.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wyrok TSUE. Poseł PO wskazuje na odpowiedzialność Andrzeja Dudy

didrwn9

Podziel się opinią

Share

didrwn9

didrwn9
Więcej tematów