Trwa ładowanie...

Wrocław: utknęli w korycie Odry. O włos od tragedii

Wrocławscy policjanci pomogli wydostać się z koryta rzeki dwóm mężczyznom. Jeden z nich dla żartów postanowił wskoczyć do Odry nieopodal ulicy Nowy Świat. Chciał popływać. Tego typu "zabawa" była skrajnie niebezpieczna.

Share
Wrocław. Akcja policji nad Odrą (zdjęcie ilustracyjne)
Wrocław. Akcja policji nad Odrą (zdjęcie ilustracyjne) Źródło: East News, fot: Marek BAZAK
d1h2uiu

Sierżant Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformowała o interwencji wrocławskich policjantów.

"Dla żartów jeden z mężczyzn idących ulicą Nowy Świat wskoczył do Odry, aby popływać. Jego kolega uznał ten pomysł za skrajnie nierozsądny i postanowił go stamtąd wyciągnąć. Niestety po wyjściu z wody utknęli w korycie rzeki, ponieważ ze względu na śliski wał, nie byli w stanie wspiąć się do góry" - przekazała policjantka w komunikacie.

Utknęli w korycie Odry. Tak skończył się "żart"

25-latek oraz jego starszy o pięć lat kolega dopłynęli do brzegu i wyszli z wody. Mężczyźni nie mogli jednak podejść w górę i opuścić koryta rzeki ze względu na śliski wał. Wezwano więc służby.

d1h2uiu

Mundurowi zorganizowali specjalną linę, którą zrzucili na dół. Dzięki niej wyciągnięto mężczyzn. Cała akcja zakończyła się sukcesem. 25- oraz 30-latka udało się wciągnąć na górę.

W związku z tą sytuacją policja po raz kolejny zaapelowała o to, aby kierować się rozsądkiem. "Tym razem udało się wyciągnąć tych mężczyzn z rzeki, jednak tego typu zabawy są skrajnie niebezpiecznie" - przekazano w komunikacie.

Sierżant Rodecka dodała, że takie sytuacje we Wrocławiu niejednokrotnie zakończyły się tragedią.

d1h2uiu

Zobacz też: Zmiany Przemysława Czarnka w szkolnictwe. Posłanka Lewicy wskazała problem

Źródło: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1h2uiu

Podziel się opinią

Share
d1h2uiu
d1h2uiu
Więcej tematów