Trwa ładowanie...

Wrocław: Niemiec oszukał chore dzieci. Kupił obraz, ale nie zapłacił

Martin K. wylicytował za 51 tys. zł obraz na aukcji na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Za te pieniądze placówka miała m.in. kupić leki dla swoich podopiecznych. Niestety, nigdy ich nie otrzymała.

Wrocław: Niemiec oszukał chore dzieci. Kupił obraz, ale nie zapłaciłŹródło: Fotolia, fot: SubscriptionXL/Fotolia
d281n9y

- Czujemy się rozczarowani i zawiedzeni. Ucierpiały na tym dzieci - mówi dziennikowi "Polska The Times" Beata Hernik z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Aukcja charytatywna odbyła się w styczniu. 72-letni Niemiec, Martin K. wylicytował na nim reprodukcję obrazu Beksińskiego namalowaną przez artystkę Wandę Ozierańską. Na konferencji po imprezie deklarował, że będzie przekazywał płótno na kolejne aukcje.

Pieniądze miały zostać przelane na konto dwa dni po aukcji. Niestety, tak się nie stało. Niemiec tłumaczył, że nie ma środków na koncie, potem że musi wyjechać do Ameryki Południowej. W końcu oświadczył, że myślał, iż kupuje obraz Beksińskiego, a nie reprodukcję.

25 marca otrzymał wezwanie do zapłaty. Wówczas oświadczył, że obraz zwróci.

Płótno wróciło już do Wrocławia. Ma być ponownie wystawione na aukcję - w przyszłym roku. Pracownicy hospicjumliczą jednak, że być może znajdzie się ktoś, kto obraz kupi wcześniej.

Źródło: "Polska The Times"

d281n9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d281n9y
Więcej tematów