Qaqwqwrqw

Wrócą kontrole na granicach. Mogą objąć około 50 tysięcy ludzi

MSWiA planuje przywrócić kontrolę na wewnętrznych granicach unijnych. Powód? Szczyt w sprawie bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Resort opublikował projekt rozporządzenia w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrócą tymczasowe kontrole na granicy
Wrócą tymczasowe kontrole na granicy (PAP)
Qaqwqwrqw

Jak wynika z dokumentu MSWiA, resortowi zależy na tym, by kontrole ruszyły w najbliższą niedzielę i będą obowiązywały do kolejnej soboty. Dwudniowy szczyt ma ruszyć w przyszłym tygodniu w Warszawie (spotkania zaplanowano na 13-14 lutego).

Dlaczego resort chce wprowadzić kontrole na granicy? W ten sposób chcą uniemożliwić wjazd do Polski osób, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu naszego kraju, a także porządkowi publicznemu. Tym samym straż graniczna wspierana przez policję i straż pożarną będzie wyrywkowo sprawdzać osoby przekraczające granice. Jak podaje RMF FM, takie kontrole przejdzie około 50 tysięcy osób.

To nie pierwszy taki przypadek. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło tymczasowe kontrole na granicach na czas szczytu klimatycznego ONZ, który odbył się pod koniec roku w Katowicach. Spowodowało to liczne utrudnienia dla kierowców, m.in. w Świecku.

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Liroy o ataku na Ogórek: agresja nie sprawdza się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw