Trwa ładowanie...
d4bkegh

MSWiA chce wprowadzić tymczasowe kontrole na granicach

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza wprowadzić tymczasowe kontrole na granicach na czas szczytu klimatycznego ONZ. Odbędzie się on między 22 listopada a 16 grudnia tego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrole mają być wprowadzone tymczasowo
Kontrole mają być wprowadzone tymczasowo (PAP)
d4bkegh

Kontrole na granicach mają zapewnić większe bezpieczeństwo, uniemożliwić wjazd do naszego kraju osób stanowiących zagrożenie terrorystyczne, a także członków organizacji antyglobalistycznych.

W ocenie MSWiA, w tym czasie skontrolowanych ma zostać kilkadziesiąt tysięcy osób - informuje RMF FM. Koszty oszacowani na ponad 4 miliony złotych.

Tegoroczny szczyt odbędzie się w Katowicach. Decyzja o tym, że Polska zorganizuje szczyt klimatyczny w 2018 roku zapadła podczas ubiegłorocznej konferencji klimatycznej w Marrakeszu (Maroko). W czerwcu br. podczas konferencji ministra środowiska Jana Szyszko oraz sekretarz wykonawczej konwencji klimatycznej Patricii Espinosy ogłoszono, że miastem-gospodarzem szczytu będą Katowice. Konkurowały one z Gdańskiem.

d4bkegh

W związku z konferencją stolicę Górnego Śląska może odwiedzić nawet 30 tys. osób, w tym głów państw, szefów rządów i ministrów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, naukowych i biznesowych. Stronami Konwencji Klimatycznej ONZ jest 197 państw.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Kłamią, kłamią!". Dominik Tarczyński w natarciu. Opozycji się oberwało

d4bkegh

Podziel się opinią

Share

d4bkegh

d4bkegh
Więcej tematów