Trwa ładowanie...

WOŚP grał dla najmłodszych. Gdzie był rzecznik praw dziecka?

Rzecznikowi Praw Dziecka wytknięto, że był niewidoczny, kiedy dla dzieci grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wiemy, co robił wtedy Mikołaj Pawlak i co sądzi o WOŚP.

Share
WOŚP grał dla najmłodszych. Gdzie był rzecznik praw dziecka?
Źródło: FORUM
d3k1s7y

Pieniądze zebrane przez WOŚP zostaną przeznaczone na "zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Dorota Zawadzka, znana jako Superniania, zauważyła nieobecność jednej z osób przy tej akcji.

"Ktoś widział gdzieś pana Pawlaka? Pełni zaszczytny urząd rzecznika praw dziecka, a nie widać go w największej akcji społecznej pomagającej dzieciom" - napisała na Twitterze.

Wiemy, gdzie był rzecznik praw dziecka

Mamy odpowiedź rzecznika praw dziecka. - Zagrałem w tegorocznej Orkiestrze ze sztabem nr 3687 w podwarszawskim Legionowie, przekazując wiele przedmiotów na licytację - powiedział w rozmowie z WP Mikołaj Pawlak.

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

Jak zaznaczył, "zawsze wspierał i będzie wspierał każdą inicjatywę, która przyczynia się do poprawy ochrony praw dzieci, w tym w szczególności prawa do ochrony zdrowia i życia".

d3k1s7y

"Gorąco namawiam wszystkich, którym dobro dzieci leży na sercu, by zawsze pomagali najmłodszym jak tylko mogą, bo od dzieci zależy nasza przyszłość. Jeśli zapewnimy dzieciom bezpieczeństwo, otoczymy je troską i miłością, w przyszłość będziemy mogli spojrzeć z optymizmem. Jeśli będziemy mieć wielkie serca, każdego dnia, żadne podziały nie będą nam straszne" - dodał.

Nie odniósł się do pytania, czy nosił serduszko WOŚP i nie ocenił Jurka Owsiaka, który jest krytykowany przez PiS. A Mikołaj Pawlak był kandydatem PiS na rzecznika praw dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3k1s7y

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k1s7y
d3k1s7y
Więcej tematów