Trwa ładowanie...

WOŚP 2022. Ks. Klaban, jak co roku, przekazał całą ofiarę z tacy wolonatriuszom

Na koncie zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w zaledwie kilka godzin uzbierało się kilkadziesiąt milionów złotych. W akcji - jak co roku - udział bierze elbląski duchowny. Ksiądz Kazimierz Klaban, wbrew postawie wielu przedstawicieli Kościoła, aktywnie wspiera WOŚP i wszystkie pieniądze zebrane podczas mszy przekazuje właśnie na działalność fundacji Jurka Owsiaka.

Ksiądz Kazimierz co roku wspiera WOŚP. W niedzielę również przekazał całą ofiarę z tacy na rzecz Orkiestry Ksiądz Kazimierz co roku wspiera WOŚP. W niedzielę również przekazał całą ofiarę z tacy na rzecz Orkiestry Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER
dq8zbrp
dq8zbrp

Ksiądz Kazimierz Klaban z parafii Kościoła Polskokatolickiego pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Elblągu znany jest ze swojej corocznej działalności na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Duchowny z Elbląga, co roku bierze udział w WOŚP i przekazuje środki pochodzące z tacy na rzecz akcji.

Nie inaczej było w niedzielę. "Jak co roku ksiądz Kazimierz z parafii Kościoła Polskokatolickiego pw. Dobrego Pasterza wsparł WOŚP" - poinformowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Facebooku, zamieszczając zdjęcia ks. Klabana, zbierającego pieniądze na WOŚP podczas nabożeństwa.

Źródło: Stanislaw Bielski/REPORTER, East News
Kwesta duchownego

Duchowny przekazał wolontariuszom fundacji nie tylko pieniądze zebrane od parafian, ale i własne oszczędności.

Ks. Klaban z Elbląga jak co roku aktywnie wspiera WOŚP

Przypomnijmy, że w 2021 roku ks. Klaban również przekazał wszystkie zebrane podczas mszy pieniądze na orkiestrę. - Myślę, że Pan Bóg się za to nie obraził, bo w kościele zorganizowaliśmy licytację rzeczy przekazanych przez parafian oraz loterię. Była impreza, kawa i ciasto, a cały dochód, nie tylko datki z tacy, przekazaliśmy na WOŚP - mówił wówczas Wirtualnej Polsce. Dodawał też, że ma "wielu naśladowców wśród proboszczów".

dq8zbrp

- Wydarzenie zorganizowaliśmy już czwarty raz. Kiedyś media traktowały to jak sensację, bo ksiądz daje na WOŚP. Cieszę się, bo wiem, że teraz mam wielu naśladowców wśród proboszczów - relacjonował.

Rok temu również podzielił się ze swoimi parafianami osobistą historią wyznając, że gdyby nie sprzęt zakupiony przez fundację Jerzego Owsiaka, nie wygrałby z chorobą.

Zobacz też: 30. Finał WOŚP. Kulisy powstania Orkiestry i cała prawda o Jurku Owsiaku

- Nie wiem, czy to jego zasługa, mojego zdrowia, czy daru z nieba, ale po udarach mózgu jestem dziś człowiekiem funkcjonującym. Po pierwszym byłem człowiekiem bardzo niesprawnym, a po miesiącu już odprawiałem msze - opowiadał wtedy duchowny.

dq8zbrp

WOŚP 2022. 30. finał walczy o standardy leczenia wzroku u dzieci

W niedzielę 30 stycznia 2022 r. całym kraju odbywa się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Fundacja Jurka Owsiaka zbiera środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenie wzroku u dzieci.

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dq8zbrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq8zbrp
Więcej tematów