Trwa ładowanie...

WOŚP 2019: rekord pobity! Jest miliard złotych, a Owsiak dziękuje rodakom

WOPŚ 2019: Udał się pobić rekord. 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy nadal trwa, a już padł miliard. Owsiak jest wdzięczny darczyńcom.

WOŚP 2019: rekord pobity! Jest miliard złotych, a Owsiak dziękuje rodakomŹródło: Facebook.com
d2599m2
d2599m2

WOŚP 2019 – rekord pobity, milion osiągnięty

W ciągu 26 dotychczasowych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 950 milinów złotych. Zaledwie 49 milionów brakowało do milarda, ale w końcu się udało! Dziś, 13 stycznia 2019 roku już uzbierano oczekiwaną kwotę, a finał nadal trwa. Przypominamy, że w tym roku Orkiestra gra pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha”. Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych. Sprzęt taki jak aparaty do diagnostyki RTG, ultrasonografy, echokardiografy, rezonanse magnetyczne i tomografy komputerowe trafi do palcówek z oddziałami II i III stopnia referencyjności. To właśnie w nich udziela się pomocy medycznej ciężko chorym dzieciom.

WOŚP 2019 – 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziś rano szef WOŚP, Jerzy Owisak, oznajmił, że celem jest miliard. Po podsumowaniu ubiegłorocznego Finału okazało się, że zabrakło niecałe 49 milionów złotych. Po godzinie 19 Owsiak z radością potwierdził, że udało się osiągnąć zamierzony cel. W swojej wypowiedzi podziękował nie tylko Polsce lecz także całemu światu. Stwierdził, że datki są dowodem ludzkiej miłości i współczucia. Trzeba przyznać, iż Orkiestrowa gorączka naprawde opanowała cały świat. Na przykład w Hiszpanii zorganizowano olimpiadę sportową dla dzieci, loterie, malowanie paznokci i konkurs na najlepszej ciasto. W 2019 po raz pierwszy akcja toczy się również w Moskwie, gdzie Moskiewski Sztab został powołany w Szkole Języka Polskiego. Zaangażowała się także Polonia mieszkająca w Azji. Na Bali przylecieli Polacy z Hong Kongu, Kuala Lumpur, Vancouver, Singapuru oraz Dżakarty. Tropikalny sztab zebrał już 94 300 000 RUPI, czyli równowartość 25 000 zł.

Na chwilę obecną (godz. 21:20 podczas 27. Finału WOŚP udało się już zebrać 65 152 658 zł

d2599m2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2599m2
Więcej tematów