Trwa ładowanie...
d1kz3l6

Wolfgang Schaeuble: mówienie o nowym traktacie UE stratą czasu

• Minister finansów Niemiec skomentował słowa m.in. polskich polityków ws. Brexitu • Wolfgang Schaeuble: mówienie o nowym unijnym traktacie jest stratą czasu • O tym, że "Unia Europejska potrzebuje nowego traktatu" mówili np. Jarosław Kaczyński oraz Beata Szydło
Share
Wolfgang Schaeuble
Wolfgang SchaeubleŹródło: AFP, Fot: John Thys
d1kz3l6

Zobacz też:
Jarosław Kaczyński o Brexicie: potrzebny jest nowy traktat europejski
Szydło: UE potrzebuje nowego traktatu

- Byłoby stratą czasu dyskutowanie obecnie w Unii Europejskiej nad zmianą traktatu - powiedział Schaeuble w przemówieniu na prywatnym uniwersytecie w mieście Kuenzelsau na południu Niemiec.

Komentując wynik referendum, minister powiedział: można mieć wrażenie, że Brytyjczycy teraz płaczą, ale to nikomu nie pomoże. - Powinni byli pomyśleć wcześniej - dodał.

d1kz3l6

Schaeuble jest zdania, że wynik referendum jest nieodwracalny. Dodał, że "byłoby przyzwoicie", gdyby Wielka Brytania wkrótce złożyła wniosek o wystąpienie z Unii Europejskiej.

Minister powiedział, że na razie Brexit nie wywołał chaosu na rynkach finansowych, ale niemiecki rząd uważnie monitoruje sytuację. - Kluczowe jest mądre i rozsądne działanie, by straty zostały ograniczone do minimum - powiedział.

W czwartkowym referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE 51,9 proc. wyborców opowiedziało się za Brexitem, a 48,1 proc. za pozostaniem w UE.

d1kz3l6

Podziel się opinią

Share
d1kz3l6
d1kz3l6
Więcej tematów