Trwa ładowanie...
d10jrmq

Wójt oskarżony o znęcanie się nad rodziną i znieważenie strażaków. Jest akt oskarżenia

Do kaliskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Sylwiuszowi J. Wójt Żelazkowa usłyszał cztery zarzuty dotyczące znęcania się nad rodziną, grożenia żonie i znieważenia funkcjonariuszy publicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oceną materiału dowodowego przeciwko wójtowi gminy Żelazków zajmie się sąd
Oceną materiału dowodowego przeciwko wójtowi gminy Żelazków zajmie się sąd (Fotolia)
d10jrmq

Wójt gminy Żelazków pod koniec stycznia został zatrzymany w związku z awanturą domową. Był wtedy pijany. Usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad rodziną w okresie od sierpnia 2018 r. do stycznia 2019 r., znieważanie strażaków PSP w Kaliszu, a kilka dni później grożenia żonie. Sylwiusz J. nie przyznał się do zarzutów. 60-latek już wcześniej miał kłopoty z prawem, ma też założoną m.in. niebieską kartę.

Pod koniec marca wójt wyszedł z aresztu tymczasowego i znowu doszło do incydentu z jego udziałem. Gdy przyszedł do pracy, natychmiast wyrzucił dwóch urzędników. Ci nie chcieli opuścić miejsca pracy, więc doszło do awantury. Musiała interweniować policja. Tego samego dnia Sylwiusz J. wydał oświadczenie, w którym przyznał się do choroby alkoholowej.

d10jrmq

Za swoje zachowanie przeprosił mieszkańców, rodzinę oraz strażaków i zapowiedział, że podda się leczeniu. "Nie zawiodę was" - obiecywał. Jak podaje portal faktykaliskie.pl, mimo skruchy do kaliskiego sądu trafił przeciwko niemu akt oskarżenia. Prokuratura zakończyła dochodzenie przeciwko wójtowi i teraz oceną materiału dowodowego zajmie się sąd. Sylwiuszowi J. grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Tusk ostro o rządzących: nie może tak być

Źródło: faktykaliskie.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10jrmq

Podziel się opinią

Share
d10jrmq
d10jrmq
Więcej tematów