GROM
Początkowo GROM podlegał ministerstwu spraw wewnętrznych. Jednak w 1999 został przeniesiony w struktury resortu obrony. Nie wiadomo dokładnie ilu żołnierzy służy w jednostce 2305 (mówi się o ok. 270). Wiadomo, że dzielą się na operatorów (komandosów prowadzących operacje specjalne) oraz siły wspierające. Ci drudzy to m.in. analitycy, informatycy i specjaliści ds. materiałów wybuchowych. Każdy z operatorów ma dwie specjalności.
Działają w grupach czteroosobowych. Gdy trzeba, mogą się łączyć w większe oddziały. Specjalności GROM-u to: odbijanie zakładników, działania antyterrorystyczne na lądzie, prowadzenie działań dywersyjnych na tyłach wroga (to robili w Afganistanie) oraz działania antyterrorystyczne i ochronne na statkach i platformach morskich (to robili w Iraku).
Przy opisach korzystano z książek: Ch. McNab "Najlepsi żołnierze świata” i "Nabór do sił specjalnych” oraz M. Ryan, Ch. Mann, A. Sitlwell "Encyklopedia oddziałów specjalnych” A. Stilwella "Jednostki specjalne w akcji" oraz Wikipedii