Trwa ładowanie...
dxzhp7i

Wojna o Senat. Nowe doniesienia, pojawiło się nazwisko nowego kandydata na marszałka

Wojna o Senat trwa, a opozycja zmobilizowała szyki i szuka najlepszego kandydata na marszałka. Nieoficjalnie pada nazwisko polityka PO z Pomorza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senat. Trwa podział sił po wyborach parlamentarnych 2019
Senat. Trwa podział sił po wyborach parlamentarnych 2019 (WP.PL, Fot: Senat Rzeczypospolitej Polskiej)
dxzhp7i

W poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość złożyło do SN protesty wyborcze dotyczące wyników wyborów w sześciu okręgach w wyborach do Senatu. To zmobilizowało opozycję.

- Dzięki wnioskowi o ponowne przeliczenie głosów opozycja jest zjednoczona jak nigdy przedtem - twierdzą dziennikarze TVN. Jak wynika z materiału "Faktów", opozycja doszła do porozumienia w sprawie podziału stanowisk w Senacie.

We wtorek Grzegorz Schetyna spotkał się z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz Włodzimierzem Czarzastym. Opozycja wierzy w to, że uda się jej utrzymać większość. Ma powstać Klub Niezależnych i Ludowych Senatorów zrzeszający senatorów PSL i niezależnych. Klub ma współpracować z KO oraz Lewicą.

dxzhp7i

Wojna o Senat. PiS składa protesty wyborcze. Minister Muller wyjaśnia

To jednak nie wszystko. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kandydatem na marszałka Senatu jest Sławomir Rybicki z Platformy Obywatelskiej, brat zmarłego w Smoleńsku Arkadiusza Rybickiego.

Pojawiają się również inne nazwiska. W prezydium Senatu zasiedliby: Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica), Michał Kamiński lub Jan Filip Libicki (PSL), Stanisław Karczewski (PiS), Barbara Zdrojewska (KO).

dxzhp7i

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxzhp7i

Podziel się opinią

Share
dxzhp7i
dxzhp7i
Więcej tematów