Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. OBWE: obserwujemy sytuację w Polsce

Wybory parlamentarne 2019 i wyniki wywołały sporą burzę. Sytuację po 13 października w Polsce obserwuje Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) przy OBWE. W tej sprawie ma powstać specjalny raport.

Share
Wybory parlamentarne 2019. OBWE: obserwujemy sytuację w Polsce
Źródło: East News
d1dsvqj

- Proces wyborczy trwa i uważnie przyglądamy się rozwojowi sytuacji, zbieramy i analizujemy dokumenty, które zostaną uwzględnione w naszym raporcie końcowym - poinformowała rzeczniczka ODIHR Katya Andrusz cytowana przez PAP. Dodała, że obecnie biuro jest na etapie skarg i odwołań.

We wtorek przewodniczący PO Grzegorz Schetyna spotkał się z szefem misji obserwacyjnej OBWE wyborów parlamentarnych w Polsce Janem Petersenem. Według Schetyny "nie ma powodów, nie ma przyczyn racjonalnych, żeby powtórnie liczyć głosy, czego chce PiS". Koalicja Obywatelska domaga się powtórzenia wyborów do Senatu w trzech okręgach; do Sądu Najwyższego wypłynął protest w tej sprawie.

Z kolei w poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość złożyło do SN protesty wyborcze dotyczące wyników wyborów w sześciu okręgach w wyborach do Senatu. Chodzi o okręg nr 12 (jeden z okręgów w woj. kujawsko-pomorskim), nr 75 (jeden z okręgów w woj. śląskim), nr 100 (jeden z okręgów w Zachodniopomorskiem) i trzech okręgów w Wielkopolsce: nr 92, 95 i 96. PiS chce m.in. o ponownie przeliczyć głosy.

Wojna o Senat. PiS składa protesty wyborcze. Minister Muller wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dsvqj

Podziel się opinią

Share
d1dsvqj
d1dsvqj
Więcej tematów