Trwa ładowanie...
d4kpprt

Wojewoda zakazał kontrmanifestacji

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzje zakazujące czterech kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu. Miały się one odbyć w czasie obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na pl. Zamkowym zebrał się tłum osób, które chciały wziąć udział w kontrmanifestacjach
Na pl. Zamkowym zebrał się tłum osób, które chciały wziąć udział w kontrmanifestacjach (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4kpprt

"Wojewoda mazowiecki wydał cztery zarządzenia zastępcze dotyczące zgromadzeń: przed Kolumną Zygmunta, przed gmachem Kordegardy od strony ulicy Ossolińskich oraz dwóch przy Skwerze Hoovera" - powiedziała Agnieszka Kędzierawska z oddziału prasowego wojewody mazowieckiego. Jak podkreśliła, głównym powodem zakazu jest niezachowanie bezpiecznej odległości 100 metrów od zgromadzenia cyklicznego odbywającego się na Krakowskim Przedmieściu 10. dnia każdego miesiąca, w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Według niej to prezydent miasta powinien podjąć decyzję, czy zgromadzenia są zgodne z przepisami. - Ponieważ ta decyzja nie została podjęta, to wojewoda wydaje zarządzenie zastępcze - dodała Kędzierawska.

Mimo to na pl. Zamkowym w Warszawie zebrali się sympatycy Obywateli RP, Obywateli Solidarnych w Akcji i Stowarzyszenia na Rzecz Demokracji TAMA.

d4kpprt

Zobacz także: Kaczyński: póki nie zwyciężymy, to nie skończymy

W czwartkowych uroczystościach uczestniczyli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

W czerwcu podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki uczestnikom Marszu Pamięci. Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu.

d4kpprt

Zobacz także: Tak wyglądała 87. miesięcznica smoleńska

d4kpprt

Podziel się opinią

Share
d4kpprt
d4kpprt
Więcej tematów