ycipk-2y6zds

Włodzimierz Cimoszewicz: nonsensy, wahania nastroju, wściekłość. Putin może zastraszyć świat

- Kiedy pół roku temu jadłem w towarzystwie Putina kolację, był zupełnie inny. Otwarty. Natomiast jego konferencja, sprzed dwóch dni, masa nonsensów, wahania nastroju, słabo kontrolowana wściekłość... To nie rysuje dobrego obrazu - mówi były premier Włodzimierz Cimoszewicz w Kontrwywiadzie RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Yuri Kadobnov)
ycipk-2y6zds

- Putin nie jest w stanie okłamać świata, ale może go skutecznie zastraszyć. Rosja dziś to schyłkowe mocarstwo, co oznacza okres zwiększonego ryzyka we wzajemnych kontaktach - uważa gość RMF FM. Jako kraje zagrożone w pierwszej kolejności wymienia Łotwę i Estonię.

- Jeśli politycy myślą, że Rosja się zatrzymała, że nie pójdzie dalej na terytorium Ukrainy, że przyszła pora, żeby się cieszyć, to są w błędzie. Jeżeli bezpiecznie postawi się pierwszy krok, to zachęca do drugiego. To już czas, by Komisja Europejska zagroziła Rosji konsekwencjami ekonomicznymi - mówi Cimoszewicz. - W Putinie tkwi kompleks USA i NATO. On na Stany Zjednoczone i NATO reaguje agresją - dodaje.

Cimoszewicz tłumaczy, że konfiskata rosyjskich majątków lokowanych na Zachodzie, byłaby "słuszna i legalna". - Agresorowi trzeba powiedzieć, żeby zachowywał się z wyobraźnią - ocenia. - Skoro agresor, Rosja, straszy konfiskatą majątków, można mu się w ten sposób przeciwstawić -wyjaśnia. - Dla mnie agresja jest największym przestępstwem. Na agresję trzeba reagować serio- dodaje.

ycipk-2y6zds

_ Źródło: RMF FM_

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2y6zds

ycipk-2y6zds
ycipk-2y6zds