Trwa ładowanie...
dhvzr40

Włochy: Ograniczenia ruchu dla starych samochodów

Włochy: 13 milionów starszych samochodów zostanie objętych ograniczeniami ruchu. Wszystkiemu winny smog.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy: Ograniczenia ruchu dla starych samochodów
Włochy: Ograniczenia ruchu dla starych samochodów (iStock.com)
dhvzr40

Włochy – ograniczenie ruchu

13 milinów starszych samochodów jest lub wkrótce zostanie objętych ograniczeniami ruchu. Ograniczenia są rezultatem przepisów, które wprowadzono w regionach i miastach w ramach polityki ochrony środowiska i walki ze smogiem. Wiadomo, że w przyszłym roku przyjdzie kolej na Rzym. Należy podkreślić, że zakazy ruchu dotyczą i będą dotyczyć aut z silnikami, które nie spełnią norm Euro4 (przede wszystkim pojazdy z silnikami Diesla). Sukcesywnie wprowadzane rozporządzeń blokadami w różnych porach i dniach ma być objęta aż jedna trzecia wszystkich pojazdów we Włoszech. Za złamanie zakazu grozi kara wysokości 80 euro.

Wszystkiemu winny smog

Restrykcyjne przepisy weszły w życie w ponad 200 miastach i miejscowościach w położonej na północy Włoch Lombardii zmagającej się ze stale rosnącym smogiem. W poniedziałek został tam wprowadzony zakaz ruchu aut z silnikami Diesla o normie Euro 3 i niższej przez 12 godzin dziennie (od poniedziałku do piątku). Przepisy dotycząc kilkuset tysięcy samochodów, a wyjątek uczyniono jedynie na pojazdów, którymi podróżują minimum trzy osoby.

dhvzr40

Rzym – restrykcyjne przepisy w stolicy

Władze Rzymu już ogłosiły, że są w trakcie przygotowania rozporządzenia, którego w krótce trzeba się spodziewać. Zdaniem departamentu do sprawy ruchu ulicznego w zarządzie miasta, zakaz diesli napędzanych paliwem Euro3 na większym obszarze Rzymu wejdzie w życie w roku 2019. Nie wiadomo jeszcze jednak, w którym miesiącu nastąpią zmiany.

dhvzr40

Podziel się opinią

Share

dhvzr40

dhvzr40
Więcej tematów