Trwa ładowanie...

Rzym: Runął dach zabytkowego kościoła

Dach kościoła Świętego Józefa Patrona Stolarzy w Rzymie runął w czwartek. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, ponieważ budynek był zamknięty dla zwiedzacjących.

Share
Rzym: Runął dach zabytkowego kościoła
Źródło: iStock.com
d7dz3lr

Rzym-nieczynna atrakcja turystyczna

Do zawalenia się dachu kościoła Świętego Józefa Patrona Stolarzy w Rzymie doszło w czwartek. Zniszczeniu uległo około ¾ powierzchni pokrycia świątyni. Przyczyna zdarzenia nie jest jeszcze znana.

Kościół Świętego Józefa Patrona Stolarzy w Rzymie to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Wiecznego Miasta. Nieopodal świątyni znajduje się Forum Romanum, dlatego każdego dnia spacerują tędy tysiące turystów. W czwartek mimo tak poważnego wypadku nie doszło do tragedii. Wewnątrz świątyni nie było wiernych ani turystów odwiedzających Rzym. Budynek był zamknięty z powodu odkrycia pęknięć murów. Nic nie zapowiadało jednak zawalenia się dachu.

W momencie zdarzenia w lochach pod świątynią znajdowała się grupa turystów. Więzienie Mamertyńskie to częste miejsce wędrówek osób zwiedzających Rzym. Zgodnie z legendami więzieni byli tu święci Piotr i Paweł. Historia ta nie ma jednak potwierdzenia w źródłach historycznych.

d7dz3lr

Rzym – naprawa XVII-wiecznego kościoła

W wyniku zdarzenia zawaliło się około ¾ powierzchnie drewnianego dachu. Do budynku wpadły długie bale oraz dachówka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że uszkodzeniu uległ ołtarz. Zniszczeniu nie uległ za to cenny obraz namalowany przez barokowego artystę Carlo Maratty’ego. Nie wiadomo jak długo potrwa naprawa zawalonych elementów. W najbliższych dniach planowane było ponowne otwarcie świątyni dla zwiedzających. W murach XVII- wiecznej świątyni miało dojść również do kilku ślubów. Ceremonie te zostały odwołane.

d7dz3lr

Podziel się opinią

Share
d7dz3lr
d7dz3lr
Więcej tematów