Trwa ładowanie...
d2d1yj0

Całodobowe patrole przy rzymskich fontannach. Skandal we Włoszech

Władze Rzymu zarządziły całodobowe patrole przy fontannach. Jest to efekt kolejnego oburzającego zachowania turystów. Ostatnio, dwóch roznegliżowany mężczyzn, kąpało się w fontannie na Placu Weneckim przy Ołtarzu Ojczyzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fontanna di Trevi w Rzymie
Fontanna di Trevi w Rzymie (Pixabay.com)
d2d1yj0

Do włoskich mediów trafił film, na którym widać skandaliczne zachowanie dwóch młodych turystów, którzy roznegliżowani kąpali się w fontannie na Placu Weneckim przy Ołtarzu Ojczyzny. Policja poprosiła o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzn. Skandaliczne zachowanie uznano za znieważenie, z powodu znajdującego się w sąsiedztwie fontanny Ołtarza Ojczyzny, który dedykowany jest pamięci poległych za kraj. Znajduje się tam również grób nieznanego żołnierza.

Na wybryk stanowczo zareagował minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini. We wpisie na Twitterze, zamieścił artykuł odnoszący się do tej skandalicznej sytuacji i skwitował go mocnym komentarzem- „Będę wiedział, jak „wychowywać” tych idiotów, gdy tylko zostaną złapani, Włochy to nie ich łazienka!”.

Niestety, widok kąpiących się osób w rzymskich fontannach, nie jest niczym dziwnym, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Nie odstraszają nawet wysokie mandaty (za wejście do fontanny di Trevi grozi 450 euro grzywny). Władze postanowiły ukrócić ten proceder zarządzając całodobowe patrole przy najpopularniejszych fontannach w stolicy Włoch: na Piazza Venezia, di Trevi na placu Hiszpańskim, Campo de' Fiori, Piazza Navona, Piazza del Popolo i na Zatybrzu. Przy pozostałych obiektach, patrole policji i straży miejskiej mają odbywać się częściej.

Wzmożone kontrole potrwają do 2 września, kiedy to kończy się szczyt sezonu turystycznego w Rzymie.

d2d1yj0

Podziel się opinią

Share

d2d1yj0

d2d1yj0
Więcej tematów