Trwa ładowanie...
dt2b444

Włochy: na Morzu Śródziemnym uratowano kolejnych 1500 imigrantów

Ponad 1500 imigrantów zabrały z siedmiu łodzi i pontonów na Morzu Śródziemnym statki uczestniczące w operacji jego patrolowania. Tymczasem nie milknie polemika między włoskim Kościołem a prawicą na tle polityki imigracyjnej Rzymu. Z ust polityków padły krytyczne słowa pod adresem papieża, który apeluje o pomoc uchodźcom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy: na Morzu Śródziemnym uratowano kolejnych 1500 imigrantów
(PAP/EPA, Fot: Italian Navy Press Office)
dt2b444

Załogi z Włoch i Irlandii przyszły z pomocą nielegalnym imigrantom na łodziach, znajdujących się w odległości około 40 mil morskich od wybrzeży Libii, skąd uchodźcy wypłynęli. Policja już zidentyfikowała dwóch przemytników ludzi wśród uratowanych imigrantów.

W ostatnich miesiącach Włosi aresztowali dziesiątki osób trudniących się wysyłaniem uciekinierów na włoskie wybrzeża.

Krytyczne słowa pod adresem papieża

dt2b444

Po raz kolejny we Włoszech doszło do ostrej polemiki między przedstawicielami Kościoła i skrajnej prawicy, która domaga się stanowczego powstrzymania fali imigracji. Bardzo niechętna imigrantom Liga Północna krytykuje stale papieża Franciszka za jego apele o pomoc uciekinierom. Odmawianie im pomocy nazwał niedawno "aktem wojny".

W reakcji na następne nieprzyjazne słowa lidera Ligi Matteo Salviniego pod adresem papieża sekretarz generalny włoskiego Episkopatu biskup Nunzio Galantino nazwał w Radiu Watykańskim "nędznymi komiwojażerami" tych polityków, którzy "aby zebrać głosy mówią skrajnie obraźliwe rzeczy".

W poniedziałek Komisja Europejska ogłosiła, że na realizację polityki imigracyjnej Włochy, które są głównym celem exodusu z Afryki i Bliskiego Wschodu, otrzymają do 2020 roku 557 milionów euro.

dt2b444

Podziel się opinią

Share
dt2b444
dt2b444
Więcej tematów