Trwa ładowanie...
d3o6jn8

Włamała się do kościoła i podpaliła hostię. Będą msze przebłagalne w całej diecezji

Skandal w kościele w Szklarskiej Porębie. Kobieta dostała się do zakrystii, po czym spaliła znajdujące się tam konsekrowane hostie. Na reakcje kościelnych władz nie trzeba było długo czekać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawczyni dostała się do tabernakulum
Sprawczyni dostała się do tabernakulum (Agencja Gazeta, Fot: Mieczysław Michalak/Zdjęcie Ilustracyjne)
d3o6jn8

Do incydentu doszło w nocy z 16 na 17 marca. Kobieta weszła do wnętrza kościoła parafialnego św. Maksymiliana Mari Kolbego przez małe okienko. "Dostała się do tabernakulum, z którego wyjęła Najświętszy Sakrament, który w części podpaliła. Ten haniebny czyn nosi znamiona zamierzonej profanacji, choć intencje sprawczyni nie są jeszcze znane. Dlatego budzi to ogromny niepokój i smutek" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Kobieta została wykryta, dzięki monitoringowi zainstalowanemu w świątyni. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby. Jak podaje biskup, nie doszło do znacznych zniszczeń, a sprawczyni została zatrzymana.

Policja na razie nie zdradza motywów działania 27-latki. - Jeszcze nie są znane przyczyny włamania i podpalenia hostii w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Szklarskiej Porębie - mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy jeleniogórskiej policji, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Dodała również, że dopiero w poniedziałek będzie można przedstawić więcej faktów w tej sprawie.

d3o6jn8

Zobacz także: Ogórek pisze list, Ziemkiewicz idzie do sądu. Ostra reakcja na wystawę w muzeum

Modlitwy za profanację

To jednak nie wszystko. Biskup legnicki zarządził, by zamknąć sprofanowany kościół św. Maksymiliana w Szklarskiej Porębie.

d3o6jn8

"Dopiero w niedzielę 18 marca o godz. 9 będzie tam sprawowany obrzęd publicznego przebłagania, po którym zostanie przywrócony kult i będzie można sprawować Eucharystię z udziałem całej Wspólnoty parafialnej" - napisał biskup Kiernikowski w komunikacie.

Co więcej, najbliższa niedziela ma być "dniem ekspiacji i wynagrodzenia za dokonaną haniebną profanację." Co to oznacza? Po każdej mszy świętej, należy wystawić Najświętszy Sakrament i odśpiewać suplikacje (katolicką pieśń błagalną, która zaczyna się od słów: Święty Boże, święty mocny... - przyp. red.).

Źródło: niedziela.pl/"Gazeta Wyborcza"

d3o6jn8

Podziel się opinią

Share

d3o6jn8

d3o6jn8
Więcej tematów