Trwa ładowanie...
d1148k9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władze Ukrainy oskarżają rebeliantów o śmierć uchodźców pod Ługańskiem

Ukraińskie władze oskarżyły prorosyjskich separatystów o ostrzelanie z wyrzutni rakietowych Grad kolumny uchodźców w pobliżu Ługańska, na wschodzie Ukrainy, i zabicie wielu osób, w tym kobiet i dzieci. Separatyści dementują te informacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prorosyjscy separatyści w Doniecku
Prorosyjscy separatyści w Doniecku (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d1148k9

- Rebelianci ostrzelali kolumnę uchodźców koło Ługańska, na drodze między miejscowościami Chriaszczuwate i Nowoswitliwka, z Gradów i moździerzy dostarczonych przez Rosję - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko.

- Zabitych zostało wielu cywilów, w tym kobiety i dzieci - dodał.

Wicepremier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Purgin zaprzeczył, jakoby separatyści stali za tym atakiem. Powiedział, że rebelianci nie byliby w stanie go przeprowadzić.

- To Ukraińcy cały czas bombardują drogę z samolotów i Gradów. Wydaje się, że teraz zabili więcej cywilów (...). Nie jesteśmy w stanie wysłać Gradów na ten obszar - dodał Purgin.

d1148k9

Podziel się opinią

Share

d1148k9

d1148k9
Więcej tematów