Trwa ładowanie...
d4hrlvh

Władimir Putin zaprosił Donalda Trumpa do Moskwy. "Jestem gotowy na spotkanie"

Z ust prezydenta Rosji padła właśnie ważna deklaracja. Władimir Putin oświadczył, że jest gotów spotkać się z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Do wizyty ma dojść w Moskwie, gdyż spotkanie "może dojść do skutku tylko w odpowiednich okolicznościach".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Putin o spotkaniu z Trumpem
Putin o spotkaniu z Trumpem (Forum, Fot: TASS)
d4hrlvh

Putin stwierdził po szczycie państw BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) w Johannesburgu w RPA, powiedział, że Stany Zjednoczone i Rosja muszą prowadzić rozmowy na tematy dotyczące konfliktów na świecie oraz porozumień atomowych z Iranem.

Podkreślił, że rozmowy telefoniczne to nie wszystko. - Ja jestem gotowy na spotkanie, Trump jest gotowy na spotkanie - stwierdził Putin, dodając, że przedłużenie obowiązywania traktatów regulujących kwestię kontroli zbrojeń jest ważne zarówno dla interesów USA jak i Rosji.

Kolejne spotkanie Trump-Putin

To nie pierwsze spotkanie przywódców dwóch największych mocarstw na świecie. Władimir Putin i Donald Trump widzieli się ostatnio na szczycie w Helsinkach, który odbył się 16 lipca. Ich rozmowy w cztery oczy trwały ponad 2 godziny - czyli dłużej, niż planowano. Podczas wspólnej konferencji obydwaj przywódcy zaznaczyli, że stosunki między krajami są złe, ale właśnie nadchodzi odwilż.

d4hrlvh

Podczas wspólnej konferencji prasowej, gdy przywódca Rosji stwierdził, że nie ma dowodów na rosyjską ingerencję w wybory prezydenckie w USA, Trump nie zaprzeczył. Komentatorzy i politycy są w szoku, gdyż amerykańskie agencje wywiadowcze uznały, że Rosjanie wpływali na wygrane przez Trumpa wybory z 2016 roku.

Prezydent Stanów Zjednoczonych postanowił wytłumaczyć zszokowanym Amerykanom, co miał na myśli. Donald Trump powiedział, że przejęzyczył się w Helsinkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hrlvh

Podziel się opinią

Share

d4hrlvh

d4hrlvh
Więcej tematów