Trwa ładowanie...

Władimir Putin spotkał się z Merkel. "Rosja nigdy nie ingeruje w życie polityczne innych krajów"

Putin w końcu zabrał głos ws. wpływu Rosji na życie polityczne innych krajów. Zaznaczył, że to tylko pogłoski. Z kolei Angela Merkel poruszyła z nim temat represji wobec gejów w Czeczenii.

Share
Władimir Putin spotkał się z Merkel. "Rosja nigdy nie ingeruje w życie polityczne innych krajów"
Źródło: PAP/EPA, fot: Yuri Kochetkov
d3m70kp

Władimir Putin powiedział, że Rosja chciałaby, aby nikt nie ingerował w jej życie polityczne. - Niestety, obserwujemy coś wręcz przeciwnego; na przestrzeni wielu lat obserwujemy próby wpływania na wewnętrzne procesy polityczne w Rosji - powiedział na konferencji w Soczi.

Ocenił, że podany przez dziennikarzy przykład domniemanych ingerencji w wybory w USA "nie został niczym i przez nikogo potwierdzony".

Jednak wyciąga się z niego przypuszczenia dotyczące krajów europejskich, "w tym takiego przyjaznego dla nas kraju, jak Niemcy" - zauważył Putin.

d3m70kp

Merkel upomina Putin ws. represji wobec gejów w Czeczenii

Z kolei kanclerz Niemiec Angela Merkel poprosiła Putina, by użył swego wpływu w celu zapewnienia ochrony praw mniejszości.

- Otrzymałam bardzo negatywne informacje dotyczące sytuacji w Czeczenii osób homoseksualnych i poruszyłam ten temat w rozmowach z rosyjskim prezydentem - wyjaśniła.

Putin potwierdził, że rozmawiał z Merkel o ostatnich protestach w Rosji.

Ocenił przy tym, iż rosyjska policja działa w sposób "znacznie bardziej umiarkowany i liberalny" niż policja w krajach europejskich.

Tajne więzienia dla gejów w Czeczenii. Są bici i rażeni prądem

Ostatnio pisaliśmy o fali represji wobec osób homoseksualnych w Czeczenii. Dziennikarze ujawnili istnienie tajnych więzień. Osoby, które tam trafiają są bite, rażone prądem, a w najlepszym wypadku wypuszczani za bardzo wysokim okupem. W relacjach świadków powtarza się jedno miasto.

d3m70kp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m70kp
d3m70kp
Więcej tematów