Trwa ładowanie...
d2vx1we

Władimir Putin spotkał się z Merkel. "Rosja nigdy nie ingeruje w życie polityczne innych krajów"

Putin w końcu zabrał głos ws. wpływu Rosji na życie polityczne innych krajów. Zaznaczył, że to tylko pogłoski. Z kolei Angela Merkel poruszyła z nim temat represji wobec gejów w Czeczenii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel i Władimir Putin w Soczi
Angela Merkel i Władimir Putin w Soczi (PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov)
d2vx1we

Władimir Putin powiedział, że Rosja chciałaby, aby nikt nie ingerował w jej życie polityczne. - Niestety, obserwujemy coś wręcz przeciwnego; na przestrzeni wielu lat obserwujemy próby wpływania na wewnętrzne procesy polityczne w Rosji - powiedział na konferencji w Soczi.

Ocenił, że podany przez dziennikarzy przykład domniemanych ingerencji w wybory w USA "nie został niczym i przez nikogo potwierdzony".

Jednak wyciąga się z niego przypuszczenia dotyczące krajów europejskich, "w tym takiego przyjaznego dla nas kraju, jak Niemcy" - zauważył Putin.

d2vx1we

Merkel upomina Putin ws. represji wobec gejów w Czeczenii

Z kolei kanclerz Niemiec Angela Merkel poprosiła Putina, by użył swego wpływu w celu zapewnienia ochrony praw mniejszości.

- Otrzymałam bardzo negatywne informacje dotyczące sytuacji w Czeczenii osób homoseksualnych i poruszyłam ten temat w rozmowach z rosyjskim prezydentem - wyjaśniła.

Putin potwierdził, że rozmawiał z Merkel o ostatnich protestach w Rosji.

d2vx1we

Ocenił przy tym, iż rosyjska policja działa w sposób "znacznie bardziej umiarkowany i liberalny" niż policja w krajach europejskich.

Tajne więzienia dla gejów w Czeczenii. Są bici i rażeni prądem

Ostatnio pisaliśmy o fali represji wobec osób homoseksualnych w Czeczenii. Dziennikarze ujawnili istnienie tajnych więzień. Osoby, które tam trafiają są bite, rażone prądem, a w najlepszym wypadku wypuszczani za bardzo wysokim okupem. W relacjach świadków powtarza się jedno miasto.

d2vx1we

Podziel się opinią

Share
d2vx1we
d2vx1we
Więcej tematów