Trwa ładowanie...

Władimir Putin nie ma konkurenta. Ostatni sondaż przed wyborami

Według najnowszego sondażu, w nadchodzących wyborach prezydenckich na Władimira Putina zagłosuje 69 proc. Rosjan. Rywale prezydenta Rosji mogą liczyć na kilkuprocentowe poparcie.
Share
Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w niedzielę 18 marca
Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w niedzielę 18 marcaŹródło: PAP, Fot: Mikhail Klimentyev
d14nd0o

W sondażu przeprowadzonym przez Rosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej na drugiego Pawła Grudinina z Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej chce zagłosować 7 proc. wyborców.

Następne 5 proc. Rosjan zadeklarowało chęć oddania głosu na Władimira Żyrinowskiego. To nacjonalistyczny i populistyczny weteran wyborów prezydenckich, który startuje w nich po raz szósty.

Ksenia Sobczak cieszy się poparciem 2 proc. ankietowanych. Prezentuje antyputinowskie poglądy, ale przede wszystkim znana jest z prowadzenia największego reality-show w Rosji i pozowania dla "Playboya". Jej kandydaturę skrytykował Aleksiej Nawalny mówiąc, że jest ona częścią planów Kremla.

d14nd0o

Zobacz także: Tusk na prezydenta? Jasna deklaracja

Na lidera antykremlowskiej partii Jabłoko Grigorija Jawlińskiego chce zagłosować 1 proc. ankietowanych. Tyle samo popiera szefa nacjonalistycznego Rosyjskiego Sojuszu Ogólnonarodowego Siergieja Baburina.

3 proc. badanych zadeklarowało, że nie weźmie udziału w wyborach, a 11 proc. Rosjan jest niezdecydowanych, na kogo odda swój głos. Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w niedzielę 18 marca.

d14nd0o
d14nd0o

Podziel się opinią

Share
d14nd0o
d14nd0o
Więcej tematów