Trwa ładowanie...

Władimir Putin krytykuje Gretę Thunberg za przemówienie w ONZ. "Miła, ale zmanipulowana"

Prezydent Rosji skomentował wystąpienie szwedzkiej aktywistki podczas szczytu klimatycznego w Nowym Jorku. - Wytłumacz krajom rozwijającym się, dlaczego mają nadal żyć w biedzie - zwrócił się do Grety Thunberg Władimir Putin.
Share
Władimir Putin skomentował przemówienie Grety Thunberg
Władimir Putin skomentował przemówienie Grety ThunbergŹródło: PAP/EPA, Fot: Valery Sharifulin
dp7fqkk

Szczyt klimatyczny w Nowym Jorku miał miejsce na początku poprzedniego tygodnia. Odbył się w przeddzień debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjendozonych. Wzięli w nim udział szefowie rządów i państw z około 60 krajów. Swoje przemówienie zaprezentowała również Greta Thunberg.

- Ludzie są chorzy, umierają, a wy potraficie tylko mówić o pieniądzach. Młodzi ludzie zaczynają rozumieć waszą zdradę i nie pozwolimy wam od tego uciec. Nie powinnam być tutaj. Powinnam wrócić do szkoły, po drugiej stornie oceanu. Ukradliście moje marzenia i moje dzieciństwo swoim pustymi słowami. Jak śmiecie - mówiła szwedzka aktywistka. Po jej słowach rozległy się oklaski.

dp7fqkk

Do słów 16-latki odniósł się Władimir Putin. - Jest miła, ale źle poinformowana. Została zmanipulowana do przedstawienia nierealnych żądań. Idź i wyjaśnij krajom rozwijającym się, dlaczego mają nadal żyć w biedzie, zamiast być jak Szwecja. Godne ubolewania, że niektóre grupy wykorzystały nastolatkę do osiągnięcia własnych celów - powiedział prezydent Rosji, cytowany przez agencję Reuters. Nie zdradził jednak, o jakie grupy chodzi.

Debata w TVP. Spór na linii Sasin-Kosiniak-Kamysz. Poszło o „ruski węgiel”

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp7fqkk

Podziel się opinią

Share
dp7fqkk
dp7fqkk
Więcej tematów