ycipk-21b3ew

Jan Szyszko o Grecie Thunberg: to dziewczę chyba nie wie, co mówi

- Serdecznie jej współczuję - komentuje wypowiedzi Grety Thunberg były minister środowiska Jan Szyszko. Jego zdaniem nastoletnia aktywistka została oszukana i nie może rozumieć spraw, które porusza w swoich wystąpieniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Szyszko przypomniał, że "bez dwutlenku węgla nie ma życia na świecie"
Jan Szyszko przypomniał, że "bez dwutlenku węgla nie ma życia na świecie" (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
ycipk-21b3ew

- Węgiel jest określony jako jeden z głównych wrogów w klimatu. Bez dwutlenku węgla nie ma życia na świecie. To powinien wiedzieć każdy uczeń szkoły podstawowej - powiedział w rozmowie z Radiem Wnet Jan Szyszko.

Poseł PiS i były minister środowiska podkreślił, że Unia Europejska walczy z węglem, ale nie wspiera nasadzeń lasów, które mogłyby wychwytywać dwutlenek węgla. Polityk przyznał, że nie ma najlepszego zdania o coraz popularniejszej aktywistce Grecie Thunberg.

- Serdecznie jej współczuję. To dziewczę na pewno oszukano, na pewno to dziewczę chyba nie wie, co mówi, bo jest ciężko, aby w tym wieku rozumieć dokładne meandry polityki i gospodarki - one się tu nawzajem łączą - stwierdził Szyszko.

ycipk-21b3ew

Zobacz także: Afera wokół szefa NIK. Leszek Miller i Piotr Zgorzelski komentują

I dodał, że niedawno nie mógł się dostać na spotkanie w Pałacu Staszica, bo przed budynkiem młodzież "protestowała przeciwko temu, że Polska ma węgiel kamienny i go używa". - A chyba nie wiedzieli w gruncie rzeczy, co tak naprawdę mówią - stwierdził.

ycipk-21b3ew

Jego zdaniem protesty ekologiczne to efekt "ekologizmu", który każe ludziom myśleć o sobie jak o największych wrogach przyrody. - Nie dziwmy się, że ci młodzi ludzie rzeczywiście mając szerokie, wielkie serce, w gruncie rzeczy protestują przeciwko sobie, właśnie w tym prostym schemacie myślowym "człowiek wróg, nie zabijaj, nie wycinaj" - powiedział.

Źródło: Radio Wnet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

ycipk-21b3ew
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21b3ew

ycipk-21b3ew
ycipk-21b3ew