ycipk-1egww6

Wizyta wiceprezydenta USA w Polsce. Odwiedzi obóz Auschwitz-Birkenau

Mike Pence razem z Andrzejem Dudą odwiedzą w piątek były niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny. W planach, podczas wizyty w Polsce, jest również spotkanie dwustronne w Belwederze oraz udział w sesji powitalnej konferencji bliskowschodniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceprezydent USA Mike Pompeo razem z prezentem Polski Andrzejem Dudą złożą wizytę w Auschwitz-Birkenau
Wiceprezydent USA Mike Pompeo razem z prezentem Polski Andrzejem Dudą złożą wizytę w Auschwitz-Birkenau (Agencja Gazeta)
ycipk-1egww6

Wiceprezydent USA Mike Pence wraz z małżonką Karen, będzie przebywał z wizytą w Polsce, w dniach 13-15 lutego. Na początek razem z Andrzejem Dudą weźmie udział w spotkaniu dwustronnym w Belwederze oraz odwiedzi polskich i amerykańskich żołnierzy w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Wieczorem politycy pojawią się w sesji powitalnej konferencji poświęconej budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Organizatorem szczytu jest Polska, wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi. Na zebraniu nie pojawią się m.in. przedstawiciele Rosji, będzie za to premier Izraela Benjamin Netanjahu, sekretarz stanu USA Mike Pompeo i niektórzy reprezentanci regionu Zatoki Perskiej.

ycipk-1egww6

Na 15 lutego zaplanowano z kolei wspólną wizytę w byłym niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Po tym Pence uda się do Niemiec, gdzie w Monachium weźmie udział w kongresie dotyczącym bezpieczeństwa.

Zobacz także: Sasin o ruchu Donalda Tuska. Ma teorię

ycipk-1egww6

Źródło: prezydent.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1egww6
ycipk-1egww6