Trwa ładowanie...
d4fy8ax

Wiceprezydent USA Mike Pence przyjedzie do Polski

Wiceprezydent USA Mike Pence przyleci na konferencję bliskowschodnią, którą zaplanowano w Warszawie w dniach 13-14 lutego, Informację na ten temat przekazał na swojej stronie internetowej Biały Dom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceprezydent USA Mike Pence
Wiceprezydent USA Mike Pence (East News, Fot: FaceToFace/REPORTER)
d4fy8ax

"W Warszawie wiceprezydent wygłosi kluczowe uwagi na spotkaniu ministerialnym poświęconym budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Celem spotkania ministerialnego, współorganizowanego przez Stany Zjednoczone i Polskę, jest zebranie wspólnie państw zaniepokojonych niestabilnością w regionie, aby podzieliły się swoimi opiniami i przedstawiły pomysły, jak poprawić sytuację. Wiceprezydent zapewni o zobowiązaniu Stanów Zjednoczonych do pracy z partnerami, aby pomóc budować silny, bezpieczny i samodzielny gospodarczo Bliski Wschód" - czytamy w komunikacie.

Amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo o tym, że w Polsce ma odbyć się globalna konferencja dotycząca sytuacji na Bliskim Wschodzie zapowiedział w połowie stycznia. Spotkanie zaplanowano na 13-14 lutego 2019 w Warszawie.

d4fy8ax

Wiadomo, że na spotkaniu będą toczone dyskusje na temat "kwestii kluczowych dla stabilności Bliskiego Wschodu, takich jak terroryzmu, ekstremizmu, rozwoju i proliferacji pocisków rakietowych, bezpieczeństwa energetycznego oraz bezpieczeństwa handlu morskiego". Z uczestnikami międzynarodowej konferencji spotka się prezydent Polski - Andrzej Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Gowin o pogłoskach ws. Macierewicza: absolutnie nieprawdziwe

d4fy8ax

Podziel się opinią

Share

d4fy8ax

d4fy8ax
Więcej tematów