Trwa ładowanie...
dunlb1s

Witold Waszczykowski: szef MSZ Francji najprawdopodobniej przyjedzie do Polski w najbliższych dniach

• Witold Waszczykowski powiedział w TVP1, że możliwa jest wizyta w Polsce szefa MSZ Francji
• Minister powiedział, że - by ta wizyta miała sens - trzeba zrobić "bilans spraw, które są w tej chwili między Polską a Francją"
• Waszczykowski: w dalszym ciągu Airbus może startować (w przetargach - red.), potrzebujemy samolotów, na przykład dla VIP-ów
• Jak twierdzi szef MSZ, nie jest wykluczone, że 4 listopada Andrzej Duda spotka się z prezydentem Francji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Waszczykowski: szef MSZ Francji najprawdopodobniej przyjedzie do Polski w najbliższych dniach
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
dunlb1s

Szef dyplomacji Witold Waszczykowski powiedział w TVP1, że w "najbliższych dniach" do Polski może przyjechać francuski minister spraw zagranicznych Jean-Marc Ayrault.

Polski minister przypomniał, że kilka dni temu rozmawiał telefonicznie ze swoim francuskim odpowiednikiem. - Ustaliliśmy, że minister najprawdopodobniej przyjedzie do Polski w najbliższych dniach, pod warunkiem, że przedstawimy mu wartość dodaną naszych relacji. Uzgodniliśmy, że, żeby ta wizyta miała sens, musimy zrobić pewien bilans spraw, które są w tej chwili między Polską a Francją - powiedział szef MSZ.

Taki bilans minister Waszczykowski przekazał wczoraj francuskiemu ambasadorowi Pierre'owi Levy'emu. Szef dyplomacji przypomniał, że wartość francuskich inwestycji w Polsce to ok. 20 miliardów euro, a roczna wymiana handlowa ma wartość 16-17 miliardów euro.

dunlb1s

Witold Waszczykowski powiedział, że mimo fiaska negocjacji w sprawie zakupu francuskich helikopterów, konsorcjum Airbus może nadal startować w różnych przetargach. - Wyrażamy zainteresowanie specjalnym typem Caracala, na przykład do operacji morskich. Będziemy potrzebowali śmigłowców do różnych operacji. W dalszym ciągu Airbus może startować, potrzebujemy samolotów, na przykład dla VIP-ów - Airbus robi bardzo dobre samoloty, również te pasażerskie, które mogą startować w konkursie - przekonywał minister spraw zagranicznych.

Jak powiedział Witold Waszczykowski, nie jest wykluczone, że 4 listopada Andrzej Duda spotka się w Paryżu z prezydentem Francois Hollandem.

dunlb1s

Podziel się opinią

Share
dunlb1s
dunlb1s
Więcej tematów