Trwa ładowanie...
d272hfp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
francja

Wirus H5N1 u ptactwa hodowlanego we Francji

Na fermie w departamencie Ain we
wschodniej Francji potwierdzono pierwszy w Unii Europejskiej
przypadek wystąpienia groźnego wirusa ptasiej grypy H5N1 u ptactwa
hodowlanego - podało francuskie
Ministerstwo Rolnictwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We Francji trwa zmasowana kontrola dzikiego ptactwa
We Francji trwa zmasowana kontrola dzikiego ptactwa (AFP)
d272hfp

W ciągu ostatniego tygodnia w okolicy wykryto ten sam typ wirusa u dwóch dzikich kaczek. Według opublikowanego komunikatu "przyczyną śmierci indyków w Ain jest bez wątpienia wirus H5N1". Francuska Agencja ds. Bezpieczeństwa Sanitarnego Żywności (Afssa) potwierdziła, że wirus u indyków z Ain odpowiada w 99% wirusowi wykrytemu w próbkach tkanek dzikiej kaczki znalezionej w tym samym departamencie 18 lutego.

Teren wokół liczącej 11 tys. sztuk fermy w Versailleux, gdzie wykryto wirusa u padłych ptaków, został zamknięty. Pozostałe ptaki zostały wybite, trwa dezynfekcja budynków - poinformowano w ministerialnym komunikacie.

Francja to największy europejski producent drobiu, z ok. 200 tys. ferm o łącznej liczebności 900 mln sztuk ptactwa każdego roku. Z tego kraju pochodzi ponad 20% unijnej produkcji drobiu i produktów drobiowych.

d272hfp

Podziel się opinią

Share

d272hfp

d272hfp
Więcej tematów