Trwa ładowanie...
ycipk-2ppxxv
Wirtualny spacer po Muzeum Historii Żydów Polskich
x-news/TVN 24IAR

Wirtualny spacer po Muzeum Historii Żydów Polskich

Chętni do zwiedzenia wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich nie muszą stawiać się w Warszawie. Po ekspozycji spacerować można wirtualnie. To pierwszy taki projekt kulturalny w Polsce. Wspiera go Instytut Kultury Google.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2ppxxv

- Aby skorzystać ze spaceru, chętni muszą wejść do internetu i wpisać w wyszukiwarkę stronę Muzeum (www.polin.pl) - zawiadamia dyrektor do spraw polityki publicznej Google, Agata Wacławik-Wejman. Do dyspozycji użytkowników będą trzy poziomy budynku. Oprócz wystawy głównej, będą to też hole oraz powierzchnie edukacyjne.

Po terenie Muzeum przemieszczać się można tak samo, jak po miastach, przy użyciu "street view". W tym celu wykorzystano maszynę przesuwaną ręcznie, która tworzy doskonałej jakości zdjęcia panoramiczne.

ycipk-2ppxxv

Instytut Kultury Google po raz pierwszy udostępnia pełne zasoby polskiej placówki kulturalnej. Na swoim koncie ma współpracę między innymi z: Narodowym Instytutem Audiowizualnym czy Filmoteką Narodową. Nie były to jednak przedsięwzięcia na tak dużą skalę.

Opracowanie wirtualnego spaceru zajęło twórcom ponad kwartał.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ppxxv

ycipk-2ppxxv
ycipk-2ppxxv