Trwa ładowanie...
Wirtualny spacer po Muzeum Historii Żydów Polskich
x-news/TVN 24IAR

Wirtualny spacer po Muzeum Historii Żydów Polskich

Chętni do zwiedzenia wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich nie muszą stawiać się w Warszawie. Po ekspozycji spacerować można wirtualnie. To pierwszy taki projekt kulturalny w Polsce. Wspiera go Instytut Kultury Google.
Share
d3zgbe7

- Aby skorzystać ze spaceru, chętni muszą wejść do internetu i wpisać w wyszukiwarkę stronę Muzeum (www.polin.pl) - zawiadamia dyrektor do spraw polityki publicznej Google, Agata Wacławik-Wejman. Do dyspozycji użytkowników będą trzy poziomy budynku. Oprócz wystawy głównej, będą to też hole oraz powierzchnie edukacyjne.

Po terenie Muzeum przemieszczać się można tak samo, jak po miastach, przy użyciu "street view". W tym celu wykorzystano maszynę przesuwaną ręcznie, która tworzy doskonałej jakości zdjęcia panoramiczne.

Instytut Kultury Google po raz pierwszy udostępnia pełne zasoby polskiej placówki kulturalnej. Na swoim koncie ma współpracę między innymi z: Narodowym Instytutem Audiowizualnym czy Filmoteką Narodową. Nie były to jednak przedsięwzięcia na tak dużą skalę.

Opracowanie wirtualnego spaceru zajęło twórcom ponad kwartał.

d3zgbe7

Podziel się opinią

Share
d3zgbe7
d3zgbe7
Więcej tematów