Trwa ładowanie...
09-07-2015 15:23

Wirtualna Polska sprawdziła na kogo zagłosują Polacy w wyborach parlamentarnych

Wybory parlamentarne zbliżają się już wielkimi krokami. Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że w najbliższych dniach ogłosi ich konkretny termin. Wirtualna Polska sprawdziła na kogo Polacy oddadzą swój głos przy urnach wyborczych i czy są oni świadomi swojego wyboru.

d3e8esq

Zapytane przez WP osoby w większości nie miały problemu ze wskazaniem na kogo zagłosują w wyborach parlamentarnych. Okazało się jednak, że wielu wyborców nie znało programu partii, na którą chce zagłosować.

Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Berlinie stwierdził, że ma "jeszcze trochę czasu" na wyznaczenie daty wyborów parlamentarnych. Zapewnił, że wybierze termin, który nie będzie przeciążał pracy PKW zaplanowanej na 6 września w związku z referendum.

Premier Ewa Kopacz pytana w środę o sondaż Millward Brown na zlecenie portalu 300polityka, w którym PiS może liczyć obecnie na 34 proc. głosów, PO na 25 proc., Ruch Pawła Kukiza - 16 proc., Nowoczesna.pl Ryszarda Petru 6 proc., Zjednoczona Lewica - 6 proc., PSL - 5 proc., KORWiN - 4 proc. stwierdziła: "Najbardziej wiarygodnym sondażem będzie ten w październiku".

Według badania CBOS "Sympatie i niechęć do partii i inicjatyw politycznych" największą przychylność mają partie: Ruch Pawła Kukiza, sojusz wyborczy PiS, Polski Razem, Prawicy Rzeczypospolitej i Solidarnej Polski oraz Platforma Obywatelska.

d3e8esq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e8esq
Więcej tematów