Trwa ładowanie...
d103qkz

Wiosna Roberta Biedronia wystartuje razem z PO? Jest zaproszenie do rozmów

Władze Wiosny upoważniły lidera partii Roberta Biedronia do rozmów z całą opozycją w sprawie budowy jednego bloku przed wyborami . Na propozycję współpracy odpowiedział już na Twitterze lider PO Grzegorz Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń rozpoczyna rozmowy ws. stworzenia wspólnego bloku przed wyborami
Robert Biedroń rozpoczyna rozmowy ws. stworzenia wspólnego bloku przed wyborami (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d103qkz

- Dziś Wiosna spotkała się, żeby rozmawiać o przyszłości. O tym, co jest największym wyzwaniem dla wszystkich demokratów i demokratek. Dokonaliśmy wyboru, który w dzisiejszej sytuacji wydaje się jedną z opcji, która powinna pojawić się na stole - stwierdził lider Wiosny Robert Biedroń. - Żeby to, co dziś jest największym zagrożeniem dla Polski, czyli większość konstytucyjna ze strony PiS, nigdy się nie wydarzyło, musimy wszyscy dokonać jeszcze bardziej dojrzałego wyboru - dodał.

Zobacz także: Wiosna Biedronia. Wiceprezes rezygnuje ze stanowiska

- Musimy poszerzyć formułę naszego dialogu na opozycji o wszystkie ugrupowania, które wchodziły w skład Koalicji Europejskiej - PO, PSL, Nowoczesną. Na jesieni chcemy dokonać nie tylko wielkiego wyboru, ale sprawić, żeby to był wspólny wybór - mówił na konferencji prasowej Biedroń.

d103qkz

- Mam nadzieję, że w najbliższych dnia spotkamy się z przedstawicielami Koalicji Europejskiej, żeby rozmawiać jak połączyć opozycję, jak sprawić, żebyśmy nie stali tylko przed wyborem jak bardzo opozycja przegra, ale jak bardzo opozycja wygra - dodał.

Zobacz także: Biedroń: Do Wiosny zapisało się 1000 nowych osób

Biedroń przyznał jednak, że nadal nie wyklucza samodzielnego startu ugrupowania w wyborach albo udziału w koalicji ugrupowań lewicowych

Jest już odpowiedź lidera PO na decyzję zarządu Wiosny.

d103qkz

"Byłem, jestem i będę za jak najszerszą koalicją demokratów i patriotów, która zmieni na lepsze Polskę. Cieszę się, że coraz więcej środowisk tak myśli" - napisał na swoim profilu na Twitterze Grzegorz Schetyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d103qkz

Podziel się opinią

Share

d103qkz

d103qkz
Więcej tematów