Trwa ładowanie...
d4dd0vl

Wiewiórka? Oni mają na sumieniu znacznie więcej

Żubry, jelenie, dziki i wiele innych zwierząt przez lata padało ofiarami specyficznego hobby wielu polskich polityków. Dlaczego więc dopiero teraz serca Polaków poruszyła historia pewnej warszawskiej wiewiórki?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiewiórka? Oni mają na sumieniu znacznie więcej
(Pixabay.com)
d4dd0vl

Historia martwej wiewiórki z Parku Szczęśliwickiego wywołała w sieci burzę. Internauci byli wstrząśnięci losem małego zwierzątka i o całe zło natychmiast oskarżono ministra środowiska Jana Szyszko. Jak się później okazało, niesłusznie.

Część internautów stawia jednak również pytanie, dlaczego podobne oburzenie nie pojawiało się w sytuacjach, kiedy bezpośrednio z ręki polityków ginęły w przeszłości inne zwierzęta?

W związku z tym, wielu użytkowników sieci postanowiło te wydarzenia przypomnieć. W mediach społecznościowych zamieszczają zdjęcia polityków-myśliwych, którzy, po upolowaniu zwierząt, dumnie pozowali ze swoimi ofiarami przed obiektywami aparatów.

d4dd0vl

Były premier RP z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Cimoszewicz, nigdy nie ukrywał, że jego pasją jest łowiectwo. W przeszłości często chwalił się "trofeami", czy organizował specjalne polowania na żubry. W roku 2004 w ramach takiej atrakcji ugościł nawet króla Hiszpanii Juana Carlosa.

Gdy Bronisław Komorowski po raz pierwszy ubiegał się o prezydenturę, jego sztab zapewniał, że polityk Platformy Obywatelskiej zawiesza strzelbę na kołku i kończy ze swoją wieloletnią pasją. Po paru latach, gdy miał już pewne poparcie społeczne, znów otwarcie zaczął rozmawiać o swoim hobby.

d4dd0vl

- Wciąż poluję z moimi synami i zięciem - mówił gazecie "Fakt". Dziennikarze gazety dotarli wówczas również do myśliwych, którzy opowiedzieli im, jak w przeszłości pomagali w organizowaniu tajnych polowań Komorowskiego.

Były polityk PO Stefan Niesiołowski jest z wykształcenia ekspertem od owadów. W 2005 roku otrzymał nawet tytuł profesora nauk biologicznych. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu entomologii, ale jak widać na poniższym zdjęciu, zdarzało mu się również paradować ze strzelbą.

d4dd0vl

Podziel się opinią

Share
d4dd0vl
d4dd0vl
Więcej tematów