Trwa ładowanie...

Wierzchowo. Śmierć w zakładzie karnym. Wyrok dla więźnia za zabójstwo współosadzonego

Jeden z osadzonych w Zakładzie Karnym w Wierzchowie pobił współwięźnia do tego stopnia, że mężczyzna zmarł. Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. Daniel C. dostał dożywocie.
Share
Wierzchowo. Dożywocie dla więźnia za zabójstwo współosadzonego (Fot. sw.gov.pl)
Wierzchowo. Dożywocie dla więźnia za zabójstwo współosadzonego (Fot. sw.gov.pl)
d41hvw4

Do zdarzenia doszło na początku grudnia 2019 r. w Zakładzie Karnym w Wierzchowie (woj. zachodniopomorskie). Daniel C., który odsiadywał wyrok za usiłowanie zabójstwa, zaatakował taboretem współosadzonego, odbywającego karę za przestępstwo przeciwko mieniu.

Wierzchowo. Śmierć w Zakładzie Karnym po ataku na współwięźnia

Poszkodowany w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Zmarł. W momencie zdarzenia w celi nie było nikogo więcej oprócz osadzonych. Wcześniej między skazanymi nie dochodziło do żadnych konfliktów. Sprawca ataku nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania.

d41hvw4

Przeczytaj: Kajetan P. w więzieniu: jest wulgarny i agresywny

Po zdarzeniu Danielowi C. zmieniono klasyfikację na więźnia niebezpiecznego i przeniesiono na oddział specjalny. Służba Więzienna tłumaczyła, że nie wykazywał wcześniej oznak agresji. W związku ze sprawą powołano specjalny zespół, który miał za zadanie wyjaśnić okoliczności tragedii. Niezależne postępowanie wszczęła również prokuratura.

Wierzchowo. Dożywocie dla więźnia za zabójstwo współosadzonego

We wtorek przed Sądem Okręgowym w Koszalinie zapadł wyrok. Daniel C. został skazany na dożywocie. Przestępstwo popełnił w warunkach recydywy, co miało wpływ na wymiar kary. Ma również zapłacić dwóm osobom po 100 tys. złotych zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Rozstrzygnięcie sądu jest nieprawomocne.

d41hvw4

Burza po słowach Andrzeja Zybertowicza. Bartosz Arłukowicz: niewiarygodne

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41hvw4

Podziel się opinią

Share
d41hvw4
d41hvw4
Więcej tematów