Trwa ładowanie...
d4mff3n

Wiemy, co dalej z uratowanymi tygrysami. "Nadszedł ten moment"

Pięć tygrysów uratowanych z transportu na polsko-białoruskiej granicy wkrótce trafi do Hiszpanii. Dwa dzikie koty, których stan wciąż jest ciężki, pozostaną w poznańskim ZOO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tygrysy z poznańskiego ZOO trafią do Hiszpanii
Tygrysy z poznańskiego ZOO trafią do Hiszpanii (Facebook.com, Fot: zoo gdańsk)
d4mff3n

"Nadszedł ten moment. Wszystkie dokumenty załatwione, wszystkie przeszkody pokonane. Z wynędzniałych wyniszczonych, odwodnionych kotów, w których oczach była już śmierć, wyciągnęliśmy" - cieszą się administratorzy facebookowego profilu ZOO w Poznaniu.

W sobotę rozpoczną się przygotowania do transportu tygrysów do azylu w Hiszpanii. Koty wyjadą na południe Europy w niedzielę. Jak podaje poznańskie ZOO, w podróży będą im towarzyszyć weterynarze i specjaliści, którzy zadbają o jak najlepsze warunki transportu.

Poznański ogród zoologiczny zapowiada walkę o powrót do zdrowia dwóch tygrysów, które pozostaną pod opieką jego pracowników: Gogha i Kana. Zwierzęta niedomagają z powodu długotrwałego głodu i odwodnienia. Wciąż mają problemy z trawieniem, nerkami i wątrobą.

d4mff3n

Przypomnijmy: w poznańskim zoo od końca października mieszka siedem z dziesięciu tygrysów z "transportu śmierci", zatrzymanego na polsko-białoruskiej granicy. Pozostałe dwa dzikie koty trafiły do ogrodu zoologicznego w Człuchowie. Jedno zwierzę w czasie transportu do Rosji padło.

Bielan oburzony słowami Gasiuk-Pihowicz: żeby być na jej poziomie, musiałbym ją porównać do Hitlera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mff3n

Podziel się opinią

Share
d4mff3n
d4mff3n
Więcej tematów